Zamanı Olmayan Yeni Annelere Uygun Makyaj Tavsiyeleri

Paylaş

Elbette ki her kadın güzeldir ve bu güzelliğini ortaya çıkarmayı arzular. Gerek çalışan, gerek bebek bakan hanım olsun her biri makyajla güzelliğini gün yüzüne çıkarma çabası güder. O nedenle basit, doğal ve etkili bir makyaj yöntemiyle bu sorun çözüme kavuşabilmektedir.

Zamanı Olmayan Yeni Annelere Uygun Makyaj Tavsiyeleri

Zamanı Olmayan Yeni Annelere Uygun Makyaj Tavsiyeleri

Bilindiği gibi bebekler ağlar ve ihtiyaçları bitmez. Ağlaması, uyanması derken bu derdi ancak anneler bilir. Tüm gün ışık hızıyla geçer zaman ve nasıl bir hal alındığı anlaşılamaz. Hele de başka bir çocuk varsa ki, durum daha da işin içinden çıkılmaz. Çocukların yemesi, ödevi, ihtiyacı vb. bitmez de uzadıkça uzayıp gider bu sıkıntılar. Bu büyük mucizelerin sanatkarı olan annelerimize ise gözaltı morlukları, cansızlaşmış ve kırılmış saçlar, öylesine yorgun ve bitik bir görünüm ortaya çıkar ki, hanımlar neye uğradıklarını adeta şaşırır. Her aynaya bakıldığında ise moral bozucu bir durum oluşur ama aslında ihtiyaç olan tek şey küçük bir dokunuş ve sonrasında oluşacak olan mucizevi neticedir.

Kapatıcısız asla olmaz

Kapatıcısız asla olmaz

Birkaç dakika da moral düzeltici dokunuşlarla güzelleşmek mümkündür.

“Kapatıcısız asla olmaz!” ilkesi unutulmadan yorgun ve uykusuz anlar evvela göz çevresinde durumu ele verir. Göz çevresindeki koyu halkaları kapatmak, dinlenmiş ve taze görünümü bir arada sunacaktır.  Sorunsuz bir cilt için nitekim kusursuz bir kapatıcı kullanılmalıdır. Göz çevresini aydınlatıp, koyulukları kapattıktan sonra cilt kusurlarını ve cilt lekelerini de muhteşem oranda kapatacaktır. Yüzün istenilen kısmına uygulanabilir. Ayrıca etkili bir kapatıcı sayesinde ince çizgi ve yaşlılık belirtilerini de azaltmak mümkündür.

Neden Kusursuz Kapatıcı?

  • Gözleri parlak gösterir: Göz içerisine ten rengine uygun göz kalemi uygulamasıyla dinlenmiş bir ifade elde edilebilir. Gözlerin daha beyaz ve iyi gösterilmesi mümkündür. Alt kirpik diplerine göz çevresine beyaz kalem sürmek gözlerin daha iyi görünmesinin yanı sıra daha aydın ve parıltılı görünmesine vesile olur. Beyazın keskinliği sayesinde sakin renk kullanımıyla beraber krem rengi göz kalemi de kullanılabilir ki, makyajın kusursuzluğa dair ilk adımlarının atılmasına vesile olacaktır.

Beyaz ve Krem rengi eyeliner nasıl kullanılır?

Evvela “renkli nemlendirici ile canlı ten!” prensibi doğrultusunda makyaja başlanmalıdır. Renkli nemlendiriciler her daim hayat kurtarır sözü tam yerindedir. Özellikle de öğlen vakti olmayan anneler için uygun makyaj sunar. Cildin pürüzsüz, taze ve canlı olmasına vesile olur.

Dudaklara parlaklık: Dudaklara pembe tonlarda parlatıcı uygulanmalıdır. Yüzün kısa sürede aydınlatılmasına vesiledir. Taze ve romantik görünüm sunar.

Yanaklara renk: 3 dakikada uygulanabilen ve harika sonuçlar sunan bir uygulama sayesinde yanaklara renk katmak ve makyajın etkisini etkilemek olasıdır. Hem dudak ve hem de göz makyajında ışıltılı gül pembesi, şeftali pembesi, ışıltılı mercan, pembe ve benzeri renkler uygundur.

Saçlara da el atmak şart: Kuaförden özel bir kesim istemek olasıdır elbette ki, ancak pratik şekil alan modellerde kestirmek daha uygundur. Bu sayede fazla şekil verme hususunda zaman kaybedilmemiş olur. Ne idaresi zor olacak kadar uzun,  ne de istenildiğinde toplanamayacak kadar kısa olmamalıdır. Bu tür modeller anne dostu saç modelleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir