Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Önerisi

Paylaş

Göz makyajlarında, doğru tekniklerle, özellikle göz renginin zıttı far renklerinin tercih edilmesiyle daha çekici bakışlar elde etmek mümkün. Dikkat çekici göz makyajı için en avantajlı göz renklerinden birisi de yeşil gözlerdir. Bu yazıda, yeşil gözlüler için çeşitli makyaj önerilerinden bahsedeceğiz.

Yeşil Gözlüler İçin Doğru Far Renkleri

  • Mor ve tonları: yeşil gözlülere en çok yakışan renk mordur ve tabi ki onun tonları. Mor renk ailesine ait lila, mürdüm gibi renklerinden birini göz kapağı üzerine baz olarak sürüp üzerine bu tonlarda gölgelendirmelerle far uygulaması yapmak, yeşil gözlü renkli kişilerin göz renklerinin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Mercan ve tonları: mercan renkleri, yeşil gözleri daha çok ön plana çıkaracaktır.
  • Altın ve bakır tonları: bu renklerdeki farlar aynı zamanda ışıltılı farlardır. Ağır makyaj yapılacağı zaman ya da gece makyajı yapılacağı zaman altın ve bakır tonlarını tercih etmek doğru olacaktır.
  • Kahverengi ve tonları: dumanlı göz makyajının ana renklerindendir. Yeşil gözlerde dumanlı göz makyajı oldukça başarılı durmakta ve göz rengini ön plana çıkarmaktadır.
  • Turuncu ve tonları: turuncu rengi ilk başta, far olarak uç bir renk gibi düşünülebilir fakat günlük göz makyajlarında rengi hafifletilerek tonları ile birlikte güzel dağıtıldığında yeşil gözlerde doğal görünümü sağlamaktadır.
  • Metalik gri: yeşil gözlülerin makyajlarında çok ışıltılı olmayan metalik gri renkler başarılı sonuç verir ve gözlerin iyice belirginleşmesini sağlar.

Yeşil gözlerde, yeşil ve mavi farlardan kaçınılmalıdır. Bu renkler, gözlerin geri planda kalmasına ve gözlerin soluklaşmasına neden olmaktadır.
Far uygulamasının gözleri belirginleştirmesi, teknik olarak doğru uygulanması ile mümkündür. Bu nedenle fırça seçimleri önemlidir. Farları dağıtma işlemi mutlaka yumuşak uçlu bir fırça ile yapılmalıdır.

Yeşil Gözlüler İçin Diğer Öneriler

  • Siyah göz kalemi kullanmak yeşil gözleri ön plana çıkarmakta ve daha çekici hale getirmektedir. Keskin bir bakış amaçlanıyorsa siyah göz kalemi kesinlikle kullanılmalıdır fakat yumuşak ve doğal bir görüntü amaçlanıyorsa siyah göz kaleminden uzak durulmalı; kahverengi göz kalemi kullanılmalıdır. Kirpik diplerine uygulanacak siyah ya da kahverengi göz kalemini bir fırça ile dağıtmak gözlere dumanlı bir hava verecektir.
  • Kirpiklere hacim verecek maskara uygulaması yeşil gözleri daha fazla vurgular, çekici göz ve bakışların en önemli unsuru maskaralardır. Yeşil gözlü kişilerin maskara tercihi, koyuluk ve hacim veren maskaralar olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir