Yeşil Göz Makyajı

Paylaş

Güzel gözlü bayanlar makyaj konusunda pek bir şanslı sayılır. Birçok ton uyumlu renkler arasındadır. Yeşil gözlerle en uyumlu renk kuşkusuz mor rengidir. Muhteşem bir uyumluluğu söz konusudur. Mavi tonlara yakın değil, daha çok mora çalan tonlar uygundur. Göz farı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur elbette ki göz rengi ve bu renge uyumluluktur. Bu hususta mor en uyumlu renklerdendir. Ayrıca altın ve bakır tonları da bir başka güzellik sunan renkler arasındadır. Işıltılı ve canlı bir makyaj elde etmek isteyenlerin yapması gereken tek şey, göz kapaklarının uç kısımlarına altın ve bakır tonlarından birini uygulamasıdır. Bu hususta kesinlikle siyah far kullanılmamalı, yerine kahve tonları tercih edilmelidir. Gümüş renginde ışıtırlardan muhakkak uzak durulmalıdır. Zira bu renk gözleri dokurlaştıracaktır.

Yeşil Göz Makyajı

Yeşil Göz Makyajı

Yeşil Gözlere Yakışan Far Renkleri

Mor tonları: Muhakkak vazgeçilmez renktir mor yeşil gözlere. Mordan bordoya doğru akan tonlar eşsiz bir güzellik sunar.

Yeşil tonları: Mor dışında kullanılabilecek bir başka tonlardan biridir. Yeşile yeşil uyumluluğu muhteşemdir.

Bakır ve Altın Tonları: Canlı, parıltılı bir makyaj için far renginde başvurulması gereken en etkili renkler elbette ki altın ve bakır tonlarıdır. Göz uçlarına uygulanmasıyla canlı bakışlar kazanılabilir.

Eyeliner ve Göz Kalemi Uygulaması: Yeşil gözlü hanımların göz kaleminde siyah eyeliner ve göz kalemlerinden uzak durması gerekir. Bunun yerine gri tonlarını tercih edebilir.

Gümüş Rengi Işıltılara Dikkat: Yeşil gözler için gümüş ışıltılı tonlar pek önerilmeyen ve çirkinleştiren renklerdir. Bu yüzden kesinlikle uygulanmamalıdır. Bunun yerine altın ve bakır tonları seçilebilir. Bakışların donuk ve sönük olmasına neden olabilmektedir.

Yeşil Gözlerde Turuncu Renkler: Çok fazla kullanılmasa da pek bir uyumlu olan renklerdendir turuncu yeşil renkli gözler için.

Bordo Tonları: Bordo tercih edilmesi gereken en önemli renklerdendir. Gece makyajında başlıca tercih edilebilecek renklerdendir. Adeta zarif prenses görünümü kazandırabilecek bir far rengidir.

yeşil gözlülere uygun makyaj

yeşil gözlülere uygun makyaj

Yeşil Gözlere Sürülmemesi Gereken Far Renkleri

Kesinlikle siyah, gümüş ve mavi gibi renkler seçilmemelidir. İtici ve soğuk renkler olabileceği için uzak durmakta fayda var. Gözlerin mat, solgun ve donuk görünmesine neden olabilecek renklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir