Takma Tırnak Nasıl Takılır ?

Paylaş

Tırnak bakımı ve güzelliği hususunda takma tırnaklar önemli role sahiptir. Doğallık sunan, yabancılık vermeyen özel takma tırnaklar, gerçeğinden dahi ayırt edilmesi zor, güzellik ve verimliliğin önemli unsurudur. Birbirinden farklı renklerde, uzunluk ve özelliklerde sunulmaktadır. Önemli olan zevke uygun değil, doğallık sunan ve sağlıklı olan takma tırnaklardır. Takma tırnakların takılabilmesi için bir takım malzemelerin bulundurulması gerekir.

Takma tırnakların seçimi kullanımında makyajın da uyumluluğuna dikkat edilmesi, kişiye eşsiz bir güzellik kazandırır. Türü, özelliği, markası ve ne idüğü belirsiz takma tırnaklardan kaçınılmalıdır.

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Gerekli Malzemeler

  • Aseton
  • Takma tırnak yapıştırıcısı
  • Tırnak makası ve törpüsü
  • Takma tırnak

Takma Tırnak Takma Yöntem ve İncelikleri

Tırnak Takma İşlemi

Tırnak Takma İşlemi

  1. İlk olarak asetonlu pamukla tırnak üzerindeki yağ, kir, bakteri vb. maddeler iyice temizlenir. Bu sayede yapıştırıcı daha etkin hal alacaktır.
  2. Tırnak derileri iyice itilip takma tırnağın tam olarak uyup uymadığına bakılır.
  3. Takma tırnağa yapıştırıcı sürülüp iyice yayılır.
  4. Tırnak köklerinden başlanıp, yukarı doğru takma tırnak yapıştırılır ve iyice bastırılır. Bu durum, hava kabarcıklarının oluşmasını engeller.
  5. 20 – 30 saniye baskı yapılarak bekletilir.
  6. Ardından son olarak kurumaya bırakılır. Kuruduğundan tam olarak emin olunduğunda tırnak makası ve törpü ile istenilen şekiller tırnaklara verilir.

Dikkat: Birçok hanım takma tırnakları günlerce, uzun süreli olarak takmakta ve tırnaklarında takılı bırakmaktadır. Ancak bu gerçek tırnakların nefes almadan ve hem de japon yapıştırıcısı gibi etkinli bir kimyasala tırnakların maruz kalarak bırakılmasını sağlar. Zira bu durum tırnak ve tırnak etleri için oldukça zararlıdır. Tırnakların korunması için takma tırnaklar iki günden fazla kesinlikle takılı bırakılmamalı ve takma tırnaklar çıkarıldıktan sonra tırnakların bakım ve temizliğine özen gösterilmelidir.

Not: Genellikle takma tırnaklar günlük kullanıma uygun değildir. Günlük kullanım için özel günlük tırnaklar vardır. Bu tırnaklar daha çok önerilir.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir