Tabia Buğday Ruşeym Yağı Kapsülü

Paylaş

En önemli tahıllardan olan buğday, zengin içeriği ile hem vitamin ve mineral deposu hem de sağlıklı ve besleyicidir. Gıda alanından kozmetik alanına, sağlık alanından beslenme ve zayıflamaya kadar her alanda olumlu etkileri bulunmaktadır.

Buğday Ruşeymi Nedir?

tabia-bugday-ruseym-yagi-kapsulu-1000mg-30-kapsul-77936-94-BKelime anlamı olarak karşılığı buğday özüdür. Buğdayın embriyosunda bulunan ve asıl besleyici özelliğe sahip olan kısmı ruşeymdir. Çok küçük miktarlarda elde ediliyor olması ve besleyici etkisinin fazla olması sebebi ile çok değerlidir. Öyle ki, işlenen her bir ton buğdaydan sadece 1 kilo gram ruşeym elde edilmektedir.

Buğday Ruşeymi yağının Faydaları Nelerdir?

Buğday ruşeymi, esas besleyici ve sağlıklı kısmıdır. İçeriğindeki zengin maddelerin bazıları şunlardır; vitamin A, vitamin B1, mineraller, çinko, lesitin, mangan, esansiyel yağ, protein, omega. Buğday ruşeym yağı, antioksidan özelliktedir ve aynı zamanda iltihap kurutucu ve önleyici özelliği de bulunmaktadır. Antimikrobiyal özelliği ile vücutta oluşan ve bulaşan mikropların öldürülmesinde yardımcıdır. Kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcıdır. Kas yapısını korumaya yönelik destekleyici özelliktedir. Oksijen kullanım kapasitesini artırarak, günlük performans artışında olumlu etki gösterir. Büyüme, gelişme de etkin rol oynar. Üreme organlarını koruyucu özelliktedir ve özellikle prostat kanserini önleyicidir. Bağışıklık sisteminde, sinir sisteminde koruyucu ve güçlendirici etki gösterir. Kan basıncını ve kolestrolü dengelemede yardımcıdır. İçeriğindeki mineral ve protein yapısı yardımı ile gençleştirici antiageing etkisi vardır. Ciltte oluşan deformasyonları, kırışıklıkları, selüliti gidermeye yardımcı özelliktedir. Cilt tazeleme özelliği sayesinde, cilt üzerinde bulunan yanık, yara izi gibi izlerin giderilmesinde yardımcıdır. Ciltteki kurumayı ve çatlakları onarır, cildi besler, cildi canlandırır ve hücre yenilenmesi hızını artırır. Saçlarda da ciltteki gibi besleyici ve iyileştirici etki gösterir. Doğal afrodizyak etkisi de bulunmaktadır. Göz sağlığına da olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir.

 Tabia Buğday Ruşeym Yağı Kapsülü Nasıl Kullanılır?

Yetişkinler de ve çocuklar da kullanımı farklılık göstermektedir. Yetişkinler için, günlük olarak 100 mili gram değerindeki kapsüllerden 2 veya 3 adet kullanımı uygundur. Kapsüllerin yemeklerden önce alınması midedeki emilimi için önemlidir. Çocuklarda ise, 500 mili gramlık kapsüllerden günlük olarak 2 veya 3 adet kullanımı uygundur.

https://www.dermoeczanem.com/tabia-bugday-ruseym-yagi-kapsulu-1000mg-30-kapsul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar