Siyah Saç Rengi

Paylaş

Her hanımın özel tercihleri arasında yer alan siyah saç renkleri çoğunlukla her tene yakışan renkler arasındadır. Ancak beyaz tenli bayanlar için biraz daha dikkatli olunması gereken ve seçimde titizlik gösterilmesi gereken renktir, zira yoğun siyah saç rengi yüzdeki kusurların doğrudan ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Şayet pürüzsüz, kusursuz ve ışıltılı bir beyaz tene sahip olunması durumunda ise kuşkusuz en ideal saç rengi yoğun siyah denilebilir.

Siyah Saç Renkleri

Siyah Saç Renkleri

Uzun saç modellerine muazzam düzeyde uyum sağlar. Buna rağmen kısa modelle de yoğun siyah rengini tercih eden birçok ünlü vardır. En çok tercih edilen siyah yoğun renk numarası, Palette Delux’tür. Saç bakımında uzmanlar elbette ki profesyonellere başvurulmasını önerir.

Siyah Saç Rengi

Siyah Saç Rengi

Ancak evde yapılması da mümkün olan bir uygulamadır saç boyama işlemi. Yeni saç boyatacaklar ve farklı renk saçtan siyaha dönecek olanlar için kesinlikle profesyonellere başvurmaları önerilmektedir. Peki, hangi ten en çok siyah saç rengiyle uyumludur, yakışmaktadır sorusuna gelinecek olursa, neredeyse çoğu, hepsi yanıtı veriliyor olsa da esmer tenli bayanların çok daha şanslı olduğu söylenmelidir.

Siyah Saç Rengi Modelleri

Gerçekten de siyah saç rengi özellikle esmer bayanlarda müthiş bir görünüm ve kusursuz etki yaratmaktadır. Kişiye cesaret ve öz güven veren saç renkleri arasındadır. Kış veya yaz fark etmez en çok tercih edilen renklerdendir. Ancak doğal siyah renginin korunmasını, siyaha sonradan boyanmasını pek önermez uzmanlar. Çünkü esmer bayanların doğal siyah saçları çok daha narin görünüm sunar. Ancak diğer tenli, buğday tenli kişiler için güzel bir tercih olabilir.

Ayrıca siyah saç rengi renkli gözlerde de çok güzel bir görünüm sunmaktadır. Hafif makyaj ve pembemsi koyu tonlu rujlarla kişi adeta zarafet kazanmaktadır. Esmer tenli bir bayanda siyah renkli saçlar, koyulaşmış hafif kıvamlı pembemsi ruj ve çok hafif makyaj adeta efsanevi bir fantastik dünya yaratacak,  kişiyi masallar ülkesine götürecektir. Erkekleri büyülü bir alemde hapsederek gözleri üzerine çekecektir. Kusursuz uzun ve düz kıvamlı siyah saçlar hanımları ayrıcalıklı kılar. Kişinin vazgeçilmez bir yer almasını sağlar.

Metalik mavi siyah saç rengi

Metalik mavi siyah saç rengi

Not: Sarışın ve beyaz tenlerde dikkatli olunmalıdır. Sarı ve açık tonlu saçların yoğun siyaha dönderilmesi gerektiği durumlarda en az bir aylık çaba süreci göz önünde tutulmalı ve mutlaka profesyonel ellere saçlar bırakılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir