Sıvı Eyeliner Nasıl Sürülür?

Paylaş

Son zamanların modası eyelinerlardır. Göz makyajının daha vurgulu olmasını sağlayan ve bakışları güçlendiren bir uygulama olan eyeliner, birçok kadın için çoğu zaman bir sorundur çünkü sürmesi zordur. Bu nedenle, çeşitli firmalar eyeliner sürümünü kolaylaştırmak için aparatlar üretip piyasaya sunmuştur.  Göze yapıştırılıp, eyeliner uygulamasından sonra çıkartılan bu aparatlar ne yazık ki her kadının kullanımına uygun değildir çünkü herkesin göz yapısı kendine özeldir ve göz yapılarının bir standardı olmadığı için bu standart ölçülerdeki aparatlar her kadın tarafından kullanılamaz.

Başarılı Bir Eyeliner Uygulaması İçin

Başarılı bir eyeliner uygulaması için öncelikle nasıl bir görüntü istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü kullanacağınız eyeliner, hedeflediğiniz görüntünün türüne göre farklılık gösterecektir. Dumanlı bir göz makyajında, fırça kullanılarak dağıtılabilecek krem ve cake eyelinerlar tercih edilmeliyken, sert ve daha siyah görüntü için likit eyeliner ya da dipliner tercih edilmelidir. Kalem eyelinerlar ise gündelik kullanımlarda daha pratik olduğu için tercih sebebidir. Yani, eğer sıvı yani likit eyeliner kullanıyor iseniz, dumanlı bir göz makyajı yapmayacaksınız demektir. Daha keskin bakışlar ve daha vurgulu bir göz makyajı görüntüsü için kullanılan sıvı eyelinerların kullanımı da diğer türlerine göre biraz zordur ve sürerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Sıvı Eyeliner Uygulama Adımları

  • Sıvı yani likit eyeliner çekerken dikkat etmeniz gereken ilk şey; tek seferde bir çizgi çekmeye çalışmaktan vazgeçmektir. Bu uygulama sizi başarısız bir sonuca götürür. Tek seferde eyeliner çekmek yerine, göz kapağı üzerinde parça parça kısa çizgiler çekin ve daha sonra bu çizgileri birleştirin.
  • Eyeliner sürmeye daima ortadan başlayın.
  • Ortadan başladığınız çizgiyi gözün sonuna doğru tamamlayın.
  • Ortadaki çizgiye geri dönüp gözün iç kısmına doğru ilerleyin.
  • Gözün iç kısmına doğru ilerlerken, çizgiyi incelterek gitmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü ince çizgileri kalınlaştırmak mümkündür fakat istediğinizden fazla kalın olmuş bir eyelinerı silmek kolay değildir. Bu nedenle eyelinerlarınızı çekerken ince başlangıçlarda bulunun.
  • Likit eyeliner sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri; elinizi sabit tutmak ve titretmemektir. Eğe elinizde titreme sorunu var ise bir masadan destek alın.
  • Daha keskin ve kusursuz bir eyeliner görüntüsü için, uygulama sonunda kapatıcılarla eyelinerlarınızın kuyruk kısmına rötuş atın.
  • Eğer göz yapınız düşük ise, eyeliner çekerken kuruklu bir şekilde çekmeniz göz yapınızın düşüklüğünün önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir