Şeftali Rengi Ruj Renkleri

Paylaş

Kadınların aklını başından alıp onları zarif ve güzel görünüme aksettiren önemli ruj renklerinden birisi de elbette ki şeftali tonlarındaki ruj renkleridir. Orta kıvamlı makyajla birlikte güzelleştirici ve önemsiz kusurları tamamen ortadan kaldırıcı etkiye sahip ruj rengidir. Makyajdaki kusurları ortadan kaldırabilecek etkiye sahiptir. Yaz mevsimi, ilkbaharın yaklaşması ve karların erimesi aslında birçok bayan için şeftali demektir. Şeftali tonlu ruj renginin vakti gelmesinin habercisidir.

Şeftali Rengi Ruj Renkleri

Şeftali Rengi Ruj Renkleri

Güneşi andıran, güneşin ışık ve ışıltılarının kişide yansımasına vesile olan tondur şeftali. Bronz bir göz makyajı ve yine bronz yada şeftali tonunda allıkla ardından rujun da şeftali tonunu alması günü bir başka kılmaktadır. Güne bu şekilde başlayan bayanlara enerji, sağlık ve güzellikler sunabilecek bir renktir şeftali tonu. Mat görünümü yok eder ve makyajın hafif olmasına rağmen etkili kılınmasına yardımcı olur. Bronz, buğday ve esmer tenli bayanlar için daha çok uygundur. Açık tenli bayanlarda da orta kıvamlı makyaj olması durumunda uygun güzelliğe vesile olabilmektedir.

Kişide sıcak bakışlar, etkili gülümseme ve zarif duruş gösteren bir ruj rengidir.Şeftalinin yoğun kıvamından hoşlanmayanlar için mercansı, narçiçeği, kayısı ve turuncu benzeri tonları da mevcuttur. Kişinin zevklerine göre değişebilmektedir.

şeftali rengi ruj yapımı

şeftali rengi ruj yapımı

Not: Ruj rengi hangisi olursa olsun kaliteli, bilindik markaların rujları seçilmelidir. Bilinmez, zararlı içerik barındıran rujlar istenilen renge dudakları kavuşturamaz ve arzu edilen görünüm sekteye uğrayabilir. Ayrıca dudak sağlığı içinde büyük risk oluşturur. Ayrıca çatlak dudaklara doğrudan sürülmemelidir. Evvela vazelin uygulamasının ardından hafif kıvamda katmanlı sürülmesi gerekir. Bu sayede vazelin vasıtasıyla da dudaklar şeftali tonunda parıltılı, ışıltılı bir görünüme sahip olur.

şeftali rengi ruj önerileri

şeftali rengi ruj önerileri

İpucu ve Tavsiye: Her dudak makyajının öncesinde hafif kıvamlı bir pudra dudaklara sürülmelidir. Bu sayede kusur ve istenmeyen kırışık, ince çizgi görünümleri ortadan kaldırır. Bazı kişilerce fondöten de sürülebilmektedir dudaklara. 30 yaş üzeri kişilerde fazla kırışıklık veya kusur olması durumunda önerilebilir. Ancak genellikle genç bayanların tercih ettiği bir yöntem değildir.

Dikkat: Kesinlikle şeftali tonlarında, şeftali rengi rujlar ile birlikte farklı renk veya marka rujlar kullanılmamalıdır. Bu durum hem rengin, hem de dudak görünümünün olumsuz düzeyde etkilenmesine neden olacaktır. Onun için sade şeftali renginde ruj sürülmeli, hatta parlatıcılara da ilaveten gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir