Sarı Saç Renkleri

Paylaş

Sarı renk saç her daim gösteriş ve güzellik imgesi olmuştur. Sıcak renklerden hoşlanan bayanlar için vazgeçilmez saç rengidir. En sık tercih edilen renk nitekim sarıdır. Koyu, açık fark etmez birçok kadının özel tercihidir. Sarı saç renginin birçok renk seçeneği ve tonu vardır. Dönemsel olarak belli tonları ön plana çıkmıştır. Çoğunluğun kullandığı ton ise koyudur.

Küllü Sarı Saç Renkleri

Küllü Sarı Saç Renkleri

Küllü Sarı Saç Renkleri

Kül denildiğinde zihinde ilk canlanan kumraldır. Ancak sarı renginin dillere destan küllü tonu kastedilmektedir. Kül tonu sarı rengin o çiğlik belirten rengini örtbas eden en ideal tondur. Sarı rengine de muazzam olgunluk, zarafet ve latife katmaktadır. Bu özel ton daha çok gri ve fümeye çalan nitelikli bir renk sayılır. Sarı saçlara mat hava katarak doğallığın yakalanmasında etkili rol oynar.

Soluk tenli kişiler için küllü sarı saç rengi pek tavsiye edilmez, zira yüzü solgunlaştırıp soğuk bir hava katacaktır. Lâkin her bedele rağmen küllü sarı olacak da olacak deniliyorsa, bir takım makyaj ustalığı ve hilesiyle bu ve benzeri sorun yahut durum ortadan kaldırılabilmektedir.

Evvelki zamanlarda pek bir donuk ve cansız renk olarak anılan ve görülen küllü sarı saç rengi, Hollywood aracılığıyla birçok ünlünün kullanımı sonucu popüler hal almış ve yargılardan kurtulmuştur.

Kum Sarısı Saç Rengi

Kum Sarısı Saç Rengi

Kum Sarısı Saç Rengi

Soğuk görünümlü cilt tenlerine en uygun olabilecek saç renklerindendir. Kum sarısı saç rengi, nötr sarı saç rengine benzerliği ile bilinen ve bazen karıştırılan saç rengidir. Ancak kum sarısı saç renginde altın tonları bulunmaz. Katlı kesim saç modelleriyle ve de kâküllü saç şekilleriyle uyumludur. Bu kesim saçlarda harikalar yaratabilmektedir.

Not: Hâlihazırdaki saç rengi koyu olanların saçlarını birkaç ton açması gerekmektedir şayet kum sarısı saç rengi boyama yapılacaksa.

Kum sarısı sarı ton renk, koyu renkler arasında doğala en yakın tonlardandır. Sarının altın tonlarının en yoğun görüldüğü saç rengidir. Farklılık arayanlar için kum sarısı saç rengi ile daha koyu ombre saç modeli denenmelidir.

Bal Köpüğü Sarı Saç Rengi

Bal Köpüğü Sarı Saç Rengi

Bal Köpüğü Sarı Saç Rengi

Balköpüğü sarı saç rengi, soluk tenliler için gözü kapalı tercih edilmesi gereken saç rengidir. Buğday tenliler için de fazlasıyla uyumlu olabilen saç renklerindendir. Fazla bronz tenlilerde pek uyumlu durabilecek bir renk değildir bal köpüğü sarısı. Bu rengin karamel renkle benzerliği aşikârdır. Her ikisi de altın sarı tonları içermektedir. Küllü sarı renge nazaran daha parıltılı ve ışıltılıdır. Son yıllarda en çok tercih edilen darı tonlardandır. Orta boy saç şekilleriyle uyumluluğu tamdır. Kısa saçlarda kendini pek belli edemeyen renklerdendir.

Birçok hanımın rüyalarını süsleyen saç rengi sarıdır. Ama sarışınlarda saç bakımından yılmıştır. Aksine yeni saçlarını sarıya boyatanların ise sevinci ve heyecanı anlatılamaz.

Uyarı: Saçlar doğaldan bozulup sarıya boyatılmışsa geri dönüş bir hayli zordur.

İnsanî ifade aracıdır aslında saçlar. Ruhun dışa yansıtılmasına vesile olan önemli azalardandır. Sarı rengi tercih edenler, dikkatleri üzerine çekmekten korkmayan, cesur kadınlardır, zira sarı göz alıcı ve havalı saç renklerindendir. Yalnız bakımı biraz meşakkatlidir. Saç rengi seçiminde en ince ayrıntı ten rengi ve uyumluluğudur. Açık tenlere açık renkli sarı, koyu tenlilere de sarının koyu tonları gider. Dip kısımlardan saç uçlarına doğru uzayan sarı en doğal renktir.

Sarı Saç renkleri Kimlere Yakışır

Sarı Saç renkleri Kimlere Yakışır

Sarı Saç renkleri Kimlere Yakışır?

Sarışın olmak çoğu kişinin idealidir. Ancak bir kaç unsur vardır ki, bunlara dikkat edilmelidir. Fazla düşünmeye gerek olmayıp, basit tümevarım yöntemiyle saçlara uygulanabilir.  Gözleri renkli kişilerde hoş görünüme vesiledir. Siyah renkli saça sahip olanların saçlarını sarıya boyatması anlamsızdır. Ancak kumralların saçlarını sarıya boyatması olası bir durumdur. Koyu tonlara koyu renk sarı uygulanmalı, açıklardan kaçınılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir