Oje Nasıl Sürülür?

Paylaş

Kadınların vazgeçilmez tutkularından biri de ojelerdir. Kozmetik firmaları tarafından renk renk üretilen ojeler, ellerimizin estetik görüntüsünü tamamlamak için de en önemli unsurdur. Yazımızda ojenin nasıl uygulanması gerektiğine ve birkaç basit yöntemle daha etkileyici ellere nasıl sahip olabileceğimiz hakkında bilgi vermek istiyoruz. Faydalı olmasını umarız. Keyifli okumalar.

Ojeler ellerimizin hem estetik hem de daha bakımlı görünmesi için olmazsa olmazlardır. Oje sürme işlemi ilk bakışta basit gibi görünse de aslında çok önemli ayrıntılara sahip.

Oje Uygulaması Öncesi:

Öncelikle oje uygulayacağımız tırnaklarımızın bakımını yapmamız gerekiyor. Bu işleme manikür adı veriliyor. Manikür tırnak diplerinde oluşmuş zaman içerinde uzayarak tırnaklarınızın ortalarına kadar ulaşabilen deri parçacıkları. Bu deri parçacıklarını temizlemediğiniz takdir de oje uygulamanızdan berbat bir sonuç alacaksınız. Oje uygulamasanız bile uzayan bu deriler yüzünden elleriniz kötü bir görünüme sahip olacak. Bu sebeple öncelikli işimiz tırnak derilerinizin temizlenmesi. Temizleme işlemi öncesinde ellerinizi ılık suda bekletin ve hemen ardından vazelinleyim. Bu uygulama tırnak derilerinizin yumuşamasını ve tırnağınızdan daha kolay ayrılmasını sağlayacak. Tüm parmaklarınızı kenarlardan yuvarlayarak tırnak derilerinden arındırın. Ardından tırnaklarınıza mutlaka törpü uygulayın. Törpü uygulaması herhangi bir nedenle deforme olmuş tırnak uçlarınızın şekillenmesine düzelip toparlanmasına katkı sağlayacaktır. Törpüyü tırnak uçlarınıza yatay hareketlerle uygulamalısınız. Törpüleme işleminin ardından kullanıyorsanız mutlaka bir tırnak kremi ile bakımınızı destekleyin. Tırnak kremleri el kremlerine göre daha yoğun kıvamlıdır. Eğer bir tırnak kreminiz yoksa el kremi de kullanabilirsiniz. Cilt yapınıza uygun düzenli olarak kullandığınız el kreminizi ellerinize ve tırnaklarınıza uyguladıktan sonra oje sürmeye hazırsınız.

Oje Uygulaması

Oje renginizi belirledikten hemen sonra uygulamaya geçelim. İlk olarak oje fırçasının size bakan kısmını oje şişesinin kenarına sıyırarak fazlasından kurtulun. Fırçaya fazla miktarda oje almanız, ojeyi tırnaklarınıza uygulamanızı zorlaştırır. Yeteri miktarda ojeyi aldığınız fırçanızla tırnak diplerinizden uçlarına doğru dikey hareketlerle ojeyi uygulayın. Tüm parmaklarınıza oje uygulamasını tamamladıktan sonra dilerseniz renk yoğunluğunu arttırmak için ikinci hatta üçüncü katı uygulayabilirsiniz.

Haftada en az birkaç gün ojesiz gezmenizi tavsiye ederiz. Sonuç itibariyle ojeler kimyasaldır ve sürekli kullanımda tırnaklarınıza zarar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir