Mavi Göz Makyajı

Paylaş

Mavi gözlere makyaj yapımında gaye doğru rengin bulunması ve bu rengin uzmanlıkla göz makyajının yapılması oldukça büyük öneme sahiptir. Mavi gözler, denizin derinliklerine uzanan ve gözyüzünde semaya kadar yolculuğa çıkan; kişide semavi bir deniz ferahlığı sunan etkili göz renklerindendir. Bu yüzden bu göz sahiplerinin göz makyajının da bir o kadar hoş, etkili ve esrarlı olması gerekir.

Mavi Göz Makyajı

Mavi Göz Makyajı

Temel Öneriler

  • Mavi gözler için makyaj rengi bronz ve turuncu renklerdir. Her renk bu gözlere aslında yakışabilse de bronz tonlar bir başka etki yaratmaktadır.
  • Büyüleyici bir görünüm için bronz ve tonlarına başvurulmalıdır.
  • Aslında tek başına dahi etkili ve büyülü bir makyaja vesile olan mavi gözler kişide adeta zarafet ve hassasiyet uyandırmaktadır. Ancak sadeliği sevmeyenler için bronz tonlar ve kahverenginin kahve tonları etkileyicilik için tercih meselesi olabilir.
  • Bronz dışında paleti kahve tonlarıyla harmanlatıp siyak göz kalemiyle derinlik katılması nadide gözler sunacaktır.
  • Mavi gözlere diğer yakışan renklerden birisi de turuncudur. Mavi ile zıt uyumluluğu söz konusudur. Bu yüzden vurgulu bir bakış açısı kazandırır. Abartılacağı düşünülürse bronz tonlarla harmanlanabilir.
  • Gri de bir başka uyumlu renklerdendir.
Mavi Gözlere Far Uygulaması

Mavi Gözlere Far Uygulaması

Mavi Gözlere Far Uygulaması

Turuncu, kahve ve bronz tonları uygulanacaksa kirpik diplerine daha yoğun, yukarıya doğru daha açık yapıda sürülmelidir. Farla kuyruk yapılabilir. Kuyruk kısmının açık tonda olması gerekir. Koyu renkler gözü vurgulu yapacağından iç taraflara doğru olması gerekmektedir.

Mavi kıyafet giyilmediği günlerde mavi far sürülmemelidir asla. Alt kirpik diplerine sadece hafif mevimsi tonda kalem sürülmesi yeterlidir. Kahverengi tonların yakıştığı bilinmeli, kahverengi far tercihinde de hafif kahve kaş kalemiyle vurgusal makyaj yapılmalıdır.

Mavi gözler için makyaj

Mavi gözler için makyaj

Mavi gözler için makyaj misallerine bakıldığında en önemli nokta doğru renklerin seçilmesi ve gözlerin belirginleştirici yapıda makyaja tabi tutulmasıdır.

NOT: Mavi renkli gözlerin uyumlu olduğu renkler arasında gri, turuncu ve bronz haricinde bir de toprak, menekşe, lavanta ve pembe tonları da bulunur. Beyaz tenli bayanlar için bulunmaz renk uyumluluğu söz konusudur. Eyeliner ve siyah rimel uygulaması gözleri mana dolu bir yolculuğa çıkaracaktır.

Dikkat: Kesinlikle mavi göze mavi renk far uygulanmamalıdır.

Son Tavsiye: Her uzmanın temel tavsiyesidir mavi gözlere kahve veya bronz renkler.

Mavi Gözlüler İçin Gece Makyajı

Mavi Gözlüler İçin Gece Makyajı

Mavi Gözlüler İçin Gece Makyajı

Mavi gözler için gece makyajında siyah veya gri dumanlı göz makyajı en ideal makyaj türlerindendir. Dumanlı gözler elde etmek için tüm göz üzerine vanilya rengi bir far bazı atılır ve ardından gözün dış bölgelerinden başlanıp göz pınarına doğru da siyah renk far uygulanır. Alt kısımlara dağılımı yapılır. Alt kirpiklere ise siyah far uygulanmalıdır. Kulak çubuğu ile de dağıtılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir