Makyaj Nasıl Temizlenir ?

Paylaş

Makyajın temizlenmesi yapılmasından çok daha önemlidir. Makyaj yapımının bir adımı da aslında makyajın temizlenmesidir. Gece boyunca dolan yağ ve kirlerin cilde verdiği zarar herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu zararın önlenmesi ve en etkin makyaj temizlemek için dört önemli yaygın makyaj temizleme yöntemi vardır.


Doğal Makyaj Temizleme Tavsiyeleri

Doğal Makyaj Temizleme Tavsiyeleri

Makyajın ilk etapta kozmetik ürünlerle temizlenmesindense doğal yöntemle “kendin yap” seçeneğine başvurmak akıllıca bir tercihtir.

  • SALATALIK SUYU VE SÜT

1 adet salatalık rendelenerek 1 su bardağı süt içerisinde kaynatılır. Sonra yüze sürülür. Her sabah ve akşam u özel karışımla cilt ve makyaj temizliği yapılmalıdır.

  • BEBE YAĞI

Temizlenmesi zor rimel, eyeliner, göz farının daha rahat ve etkili temizlenmesine yardımcı olur.

  • GÜL SUYU VE BADEM YAĞI

2 yemek kaşığı gül suyu ve iki damla kadar da badem yağı ile karışım cilde sürülerek cilt ve makyaj temizliği yapılabilir.

  • ZEYTİNYAĞI

Bereketin yüzyıllık sembolü olarak bilinen zeytinyağı, güzelliğin ve şık görünüm için en etkili temizleyiciler arasındadır. Pamuk üzerine anlatılan bir kaç damla zeytinyağı yardımıyla hem temizleme hem de cilt nemlendirmesi sağlanabilir.


Makyaj Temizleme Suyu

Makyaj Temizleme Suyu

Makyaj Temizleme Suyu

En doğal içerikli makyaj temizleme ürünü elbette ki, makyaj temizleme suyu. Ciltte yağlı his bırakmayan, gerek göz gerekse dudak makyajını en iyi düzeyde çıkarıp temizlemeye güç yetiren üründür. Özellikle hassa yapılı ciltler için birebirdir.


Makyaj temizleme mendilleri

Makyaj temizleme mendilleri

Makyaj temizleme mendilleri

Makyaj temizlemek için en ideal yöntemlerin başında mendiller gelir. Geç saatlerde eve gelindiğinde veya uykulu olunduğu durumlarda en ideal makyaj temizleyicilerdir. Bölgesel olarak uygulanabilmektedir. Ruj, göz kalemi gibi sürülen ürünün beğenilmemesi durumunda silmek ya da düzeltmek amacıyla da kullanılabilmektedir.


Köpük temizleyiciler

Köpük temizleyiciler

Köpük temizleyiciler

Yağlı, yağlanmaya meyilli ciltler için kesinlikle en uyun makyaj temizleyiciler köpük kıvamlı temizleyicilerdir, zira krem kıvamında geliştirilmiş makyaj temizleyicileri gibi ciltte katiyen yağlanmaya veya yağlanmış gibi görünmeye neden olmaz. Köpük formlu temizleyiciler hem cildi en etkin biçimde derinlemesine temizlemekte hem de cilt görünümünde ciddi düzeyde matlık sağlamaktadır. Yağlı ciltler için günde iki defa yüzün bu ürünle temizlenmesi uygun bir secim olacaktır.


Yağ formundaki makyaj temizleyicisi

Yağ formundaki makyaj temizleyicisi

Yağ formundaki makyaj temizleyicisi

Öncelikle hassas yapılı gözler için uygun temizleyicilerdir. Yağ formundaki makyaj temizleme ürünleri göz makyajı çıkartma, temizleme gibi hususlarda hem meşhur m de verimli üründür. Suya dayanıklı, yoğun kıvamlı makyajı dâhi kolaylıkla çıkarabilmektedir. Ayrıca kuru cilt tipleri içinde oldukça uygundur. Kuru ciltler için gereken nem ve parlaklığı cilde kazandırır.


Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir