Likit Nasıl Çekilir ?

Paylaş

Verimliliği ve işlevi yüksek, fakat uygulaması en zahmetli eyeliner türü nitekim Likit kıvamlı eyeliner’lardır. İnce fırçasıyla uygulaması yapılan bu ürünlerin kalem uçlu tarzları da mevcuttur. Fırça tiplere göre daha kolay kullanılabilmektedir. Likit kıvamlı eyeliner’lar yalnızca göz makyajında üst göz kapağına sürülmelidir. Kesinlikle alt göz kapağına uygulanmamalı, zira sert ve yapay bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Likit Nasıl Çekilir

Likit Nasıl Çekilir

Likit nasıl çekilir sorusuna yanıt aramak gerektiğinde ise elbette ki, “Minik dokunuşlarla derin etkiler.” yanıtı vermek daha doğru olacaktır. Göz makyajının en önemli uygulaması olan eyeliner’in da en önemli türü olan Likitler, göz kontrurlama ve derin görünüme kavuşturulmada önemli role sahiptir. Genellikle siyah renkler tercih nedeni olmaktadır. Kirpik diplerine çeşitli şekillerde sürüldüğünde göze kusursuz bir görünüm kazandırır. İlk etapta sürülmesi zor, zamanla pratikleştirilebilen akışkan sürme işi, göz tipine ve rengine uygun olarak seçilmeli ve sonrasında uygulanmalıdır.

kalemle likit nasıl çekilir

kalemle likit nasıl çekilir

En kolay ve pratik şekilde akışkan eyeliner sürmek için baş, geriye doğru eğilip kullanılmayan elle cilt gerginleştirilir. Ayrıca elin sabit kalması ve kıpırdamaların engellenmesi için de bir masa yahut cisim üzerine dirsek dayatılır. Bu şekilde titreme ve eyeline sürme esnasında oluşabilecek kaymalar önlenmiş olur Uygulama esnasında da aşağıya doğru bakmak gerekir ki, göz kapağı düz olsun ve pürüzsüzce makyaj işlemi tamamlanabilsin. Keçe uçlu kalem formundaki likit eyeliner’lar da kişiye olduğundan fazla kolaylık sunmakta ve zamandan tasarruf ettirmektedir. Şayet likit kullanımı hususunda tecrübe söz konusu değilse bu tür likit eyeliner idealdir.

likit nasıl çekilir resimli

likit nasıl çekilir resimli

Tüm bunların ötesinde zarif ve eşsiz güzelliğin sırrı olan ince çizgiler de likit eyeliner’la mümkündür. Daha yoğun ve kalın çizgiler sürmeye neden olan kalem eyeliner’lara nazaran daha ince ve zarif çizgiler çekilmesine yardımcı olur. Ayrıca unutulmamalıdır ki, ince çizgiler daima kalınlaştırılabilir. Fakat kalin çekilmiş bir eyeliner’ın inceltilmesi zor ve hatta silinmeden olanaksızdır.

Not: Göz makyajında hangi tür eyeliner tercih edilirse edilsin her zaman göz makyajı önce göz çevresinin temizlik ve bakımın yapılması, ürün olarak da kaliteli ve göz yapısına uygun ürünlerin seçilmesi önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir