Kuru ve Kaşıntılı Cilt Maskesi

Paylaş

Eğer tamamen kuru ve kaşıntılı bir ciltten şikayetçiyseniz, yardımınız yolda. Kişisel mucize yaratıcım Kaia House Shea Butter’ın yanı sıra, işte cilt problemlerinizi düzeltebilmeniz için yapabileceğiniz bazı şeyler:

Kuru ve Kaşıntılı Cilt Maskesi Hazırlanışı

 • Hindistancevizi yağı, badem yağı ya da zeytin yağı, günlük nemlendiricinizin yerine kullanılabilir. Seçtiğiniz yağı banyodan önce ya da sonra uygulayabilirsiniz. Ama eğer banyodan sonra uygulayacaksanız, giyinmeden önce cildinizin yağı emmesi için yeterli zaman tanıyın.
 • Balı ısıtın ve sert, kuru noktalara 15 dakika uygulayın. Bu nemlendirici ve antiseptik özellikleri olan doğal bir antioksidanttır.-3lü artısı var !
 • Kuru ve sert ciltlerin bakımı için en tutumlu iki yöntem tuz veya kabartma tozu ile sudur.
 1. Duş sırasında tuzu, ölü cilt hücrelerini kaldırıp parlak bir cilt ortaya çıkarması için, ıslak cilde ovalayarak kullanın.
 2. Kabartma tozuyla suyu hamur kıvamına getirip 1 dakikaya boyunca ovalayarak uygulayın ve daha sonra durulayıp nemlendirin. (Kabartma tozu temizlikten,pişirmekten çamaşıra ve cilt bakımına kadar pek çok konuda kullanılabilen ucuz bir ev ürünüdür. Sevmemek elde değil!)
 • Kuru ve kaşıntılı ciltten kurtulmak için 1 fincan yulaf ezmesini, yarım fincan kabartma tozu, 1 yemek kaşığı sade vanilya özü ve bir fincan sıcak suyla püreleştirin. Bu karışımı banyo suyunuza ekleyin.
 • Vücudunuzu fırçalayarak ölü deriyi atın ve alttaki daha genç, canlı görünümlü deriyi ortaya çıkarın. Evet, fırçalamak dedim. Doğal sert kıllı bir fırça alın ve hafif kuvvetlice, banyodan önce 2 dakika gibi bir zaman boyunca kuru cildi fırçalayın. (Bu, bacaklar ve kollar için harika bir şeydir.) Ayrıca bu işlem, fırçalanan bölgelerde dolaşımı canlandırır ve yaşlılık kıllarının çıkmasını engeller. Sadece bir haftada görünümünüzdeki büyük değişimi farkedebilirsiniz.
 • Havaya göre giyinin, ellerinizi korumak için eldiven kullanın.
 • Soğuk kış sabahlarında hoş hissettirse de, haşlayıcı sıcaklıkta duşlar almayın. Sıcak su yağları cildinizden söküp atar.
 • Sık nemlendirici kullanın, özellikle de ellerinize ve ayaklarınıza. Kalın bir losyon sürdükten sonra eldiven kullanmaya dikkat edin.
 • Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken eldiven kullanın. Sert kimyasallar ve deterjanlar, derinizden nemi emerler ve çatlaklara neden olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir