Kızıl Kahve Saç Rengi

Paylaş

Elbette ki saç renkleri arasında en çok çekicilik ve iddialı duruş sergileyebilen saç renklerinden birisidir kızıl kahve saç rengi. Bu saç rengi de malum ki çikolata saç rengi kadar popülerliğini kaybetmeyen renklerdendir. Genellikle esmer tenli bayanların tercihleri arasında yer alan bu saç rengi, beyaz ve de soluk tenli hanımlarca da kullanılabilmektedir. Hem esmer tenli, hem de beyaz – soluk tenli kişilerde oldukça canlı görünüme vesile olmaktadır. Ayrıca buğday tenli kadınlarda da yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve canlılık kazanması mümkündür.

Kızıl Kahve Saç Rengi

Kızıl Kahve Saç Rengi

 

Kadınların kendilerini hem çekici ve hem de ışıltılı bir güzelliğe aksettirmesi için özellikle kızıl kahveyi seçtiği bilinen bir gerçektir. Kızıl kahve saç renk boyaların uygulanmasında kızıl renk pigmentlerinin istenilen düzeyde etki sağlayabilmesi için profesyonellerden yardım alınmalıdır. Bu renk saçlara her zaman sade ve hafif yapıda makyaj iyi gelir. Dolayısıyla aşırı ağır kapatıcı ve makyajlardan uzak durulmalıdır.

Kızıl Kahve Saç Renginin Uygulanması

Kızıl Kahve Saç Renginin Uygulanması

Kızıl Kahve Saç Renginin Uygulanması

Öncelikle ilk defa mı yoksa birkaç defa mı saça boya yapılmış, bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. İlk yapanlar için kuaföre gidilmesi, profesyonellerden yardım alınması önerilir. Evde yapılmak isteniliyorsa aşağıdaki aşamalar ve öneriler dâhilinde boyama yapılmalıdır.

  • Saçlar evvela iyi düzeyde şampuanla yıkanıp durulanmalıdır.
  • Boya kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi uygulanmalı ve bir kapta uygun ısıda bırakılmalıdır. Saç uçlarından boylarına doğru hafifçe uygulanıp, 20 dakika kadar bekletilir. Sonra ılık suyla durulama yapılır ki, bu süreçte suyun billur bir hal alması sağlanana kadar yıkamaya devam edilmelidir.
  • Ardından bir aşama daha boyama işlemi yapılır. Akabinde de 40 dakika kadar bekletilip yine ılık suyla durulanır. Saç modeli ve çeşidine uygun şampuanla saçlar iyice yıkanıp bolca durulanır. Doğal kurumaya bırakılır. Yıkama esnasında kesinlikle suyun billur bir berraklık kazanmasına ve bu sürece kadar yıkamanın devam ettirilmesine dikkat edilmelidir.

Not: Kahve tonlu saç renkleri arasında en çok tercih edilen ve birçok tene uyum gösterebilen saç renklerinden biridir kızıl kahve saç rengi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir