Kırmızı Ruj Renkleri

Paylaş

Kişinin ruh halini değiştiren ve aynı zamanda iç dünyasını dışa karşı kalkan gibi gizleyen en etkili yol ruj uygulamasıdır. Moralsiz, telaşlı, keyifsiz ve kederli bir günde olan bayan için dudaklarına ruj sürmesi kadar etkili bir yol günümüz keşifleri arasında hala etkilidir.

Kırmızı Ruj Renkleri

Kırmızı Ruj Renkleri

Sade ve hafif yapılı göz makyajı tercih edenler için koyu ve canlı tonlar kullanılmalıdır. Nüde tonlarından daha yoğun bir kırmızı ve bordoya değil uzayan geniş bir yelpazesi mevcuttur. Ten rengine göre de ruj seçiminin uygun yapılı yapılması gerekmektedir. Kış aylarında koyu kahve, toprak tonları, kırmızı ve özellikle bordo renkler ön planda olmalıdır. Lakin ruj tercihi hususunda kişinin ten rengi belirleyici koşul olmalıdır. Bilindiği üzere Çingene pembesi ve parlak nar çiçeği tonu her tende hoş durmaz. Ten renginin en iyi anlaşılmasını sağlayacak yer bileğin iç kısmıdır. Bilek içine bir miktar sürülecek makyaj malzemesi kişiye en doğru ten rengini bulmasını ve uygun malzemeyle rengi seçmesine yardımcı olur.

Kırmızı Ruj Rengi

Kırmızı Ruj Rengi

Kırmızı ruj rengi neredeyse her bayanın hayali ve favorisi olan ruj renklerindendir. Çok ince dudaklara, esmer tene ve ağır göz makyajının altına muazzam bir güzellik sunan ruj rengidir. Allık tercihinde belirgin ve keskin renkler yerine daha doğal kontürleme yapmak faydalı olacaktır. Gelin adaylarının da seçim yaparken öncelik verebileceği bir ruj rengidir kırmızı ton.

Kırmızı Ruj Modelleri

Kırmızı Ruj Modelleri

Kırmızı Ruj Rengi Seçim Rehberi

  1. Evvela mat yahut parlak görünümden hangisi seçilecekse ona karar verilmelidir. Mat rujlar çok daha kalıcı olup, opak etki sunmaktadır. Şayet saydam ve ışıltılı bir görünüm isteniyorsa bu doğrultuda tercih yapılmalıdır.
  2. Alışverişte ve boş vakitlerde fazlaca deneme yapmakta fayda var. Soru sormaktan çekinilmemeli ve aceleci de olunmamalıdır.
  3. Cilt teni rengine uygun renkler tercih edilmeli, sarı alt tonlarına sahip cilt mevcut ise turuncu bazlı kırmızılar uygun olacaktır ve parlak mercan tonları da gayet yaşı duran tonlar olacaktır.
  4. Esmer tenler için şarap tonu yahut kahve altı tonu kırmızı uygun olacaktır.
  5. Açık tenler için ise pembe alt tonlu kırmızılar muazzam etkiye vesile olur.
  6. Şayet aşırı soluk tenli kişiler için de mavi alt tonlu kırmızılar, bordo benzeri tonlar, vişne tonuna yakın kırmızılar uygundur. Bu tonlar soluk tenli yüzlere aydınlık ve esenlik katacaktır.
Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Uygulama Yapılırken: Evvela dudaklar ölü deri ve kirlerden arındırılmalı, peeling yapılıp nemlendirilmelidir. Ayrıca dudak balsamı da kullanılmalıdır. Kırmızı ruj uygulamasından önce kapatıcı veya fondöten kullanmak büyük etkiye vesile, sorunlara çözüm niteliğindedir. Dudakların pürüzsüz ve düzgün görünmesine vesile olur. Ayrıca uygun renkte dudak kalemi ile dudak çevresi çerçevelenmeli, ruj fırçası ile de ruj sürülmelidir. Dudak kenarlarına da hafif yapıda saydam bir pudra uygulamasıyla temizlik yapmak daima faydalıdır. Parlaklık isteyenler için parlatıcı sorunu çözecektir. Makyajın geri kalanı ise her daim sade ve hafif tutulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir