Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Paylaş

Kırmızı ruj kadınların kullanmayı sevdiği rujların başında gelir. Gerek çekiciliği gerekse dişiliği gözler önüne sürmeye yarayan bu renk kadınlar arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğu kadın için kırmızı ruj özel günlerin vazgeçilmezi iken çoğu kadın için de günlük makyajının vazgeçilmezidir. Sonuç olarak ister özel günlerin ağır makyajlarında kullanılsın, ister sıradan günlerin rutin makyajlarında kullanılsın kırmızı ruj, makyajın en önemli detayıdır çünkü tüm ilgi ve odağı üzerinde toplar. Makyaj yapıldıktan sonra gün içinde, soluklaşan, canlılığını kaybeden ve dağılan rujlar kadınların makyaja dair sorunlarındandır. Bu sebeple kırmızı ruj sürerken, ruj sürmenin püf noktalarına dikkat etmek kırmızının çekiciliğini arttırabilirsiniz.

Kırmızı Ruj Sürenler için Püf Noktaları

  • Ruj uygulamasına başlamadan önce öncelikle, dudaklar ölü derilerden arındırılmalıdır. Bunun için çeşitli yöntemler vardır. İsterseniz bir peeling ürünü yardımı ile, isterseniz de bir diş fırçası yardımı ile dudaklarınızı fırçalayabilir ve dudaklarınızı ölü derilerden arındırabilirsiniz.
  • Dudakları ölü derilerden arındırma işleminden sonra dudakları nemlendirmek gerekmektedir. Bunu çeşitli nemlendiricilerle ya da kozmetik ürünlerinin dudak bakım kremleri yardımı ile yapabilirsiniz. Bu uygulama, dudaklarınızın pul pul olup dökülmesine engel olacaktır.
  • Dudakların ölü derilerden arındırılması ve nemlendirilmesi işlemlerinden sonra dudaklar ruja hazır fakat ruj uygulamasından önce dudaklara bir baz atılmalıdır. Dudak bazını, baz kullanarak ya da çok ince bir fondöten geçerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ruju sürmeden önce, dudakları bir dudak kalemi yardımı ile çerçevelemek hatların belirginleşmesini sağlayacaktır. Bu noktada önemli olan; kullanacağınız kırmızı rujun tonuna en yakın renk dudak kalemini bulup uygulamaktır. Bu uygulamayı yaparken tek seferde bir çizgi çekmeye çalışmak hatalı bir tekniktir; bunun yerine kısa kısa çizgilerle çerçeve çekilmelidir.
  • Artık dudak fırçası yardımı ile kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz. Böylelikle çerçeve içine aldığınız her noktaya rujunuzu sürebilirsiniz.
  • Ruj sürme işleminden sonra, kırmızı rujunuzu bir transparan pudra ile sabitleyin. Bu uygulama kırmızı rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlamış olacaksınız.

Kırmızı Rujun Kullanımı

İddialı bir görüntü sergilemenize olanak sağlayan kırmızı rujun her makyajla kullanılamaması gibi bir durum da söz konusudur. Ağır göz makyajlarında kaçınılması gereken renk kırmızıdır.  Kırmızı rujun bir makyajla uyum içinde olabilmesi için allık renginin seçimi de önem taşımaktadır. O nedenle kırmızı ruj kullanımında pembe ve tonlarındaki allıklardan uzak durulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir