Kırmızı Ruj Makyajı

Paylaş

Birçok kadının gerçekten sevdiği, son derece önem verdiği ve gerçekten de kadınlara zarafet ve çekicilik katan ruj rengi kırmızıdır. Kırmızı rujla beraber göz makyajının da uyumluluğu önemlidir. Bu hususta ise birçok çeşit makyaj olanağı mevcuttur.

Kırmızı Ruj Makyajı

Kırmızı Ruj Makyajı

Doğal: Doğal görünümlü, uygulaması kolay ve de dikkat çekebilen makyaj türüdür. Kırmızı rujla beraber maskara uygulaması da uygun görünüm sunacaktır.

Havalı: Çekici, insanı kendine çekip büyülü bir hava sunan makyaj için dumanlı göz makyajı uygulanabilir. Lakin abartıdan kaçınılmalıdır.

Klasik: Doğallığa yakın bir hoş görünüm için göz kapaklarına biraz parlaklık vermek faydalı olacaktır. Simlerden kesinlikle uzak durulmalı ve ayrıca maskara da biraz sürmekten zarar gelmemektedir.

kırmızı ruj kimlere yakışır

kırmızı ruj kimlere yakışır

Çekici: Kalın bir eyeliner ve de kıpkırmızı dudaklardan gelen çekiciliğe bürünmek kadınları erkeklerin gözünde gizemli kılar. Gece makyajında olmazsa olmaz makyaj çeşididir.

Günlük: Özel günler gelmeden de kırmızı rujun gücüne başvurulabilir. Biraz maskara, ince bir eyeliner ve de pırıltılı göz farı kafidir. Bunlarla oluşan ahenk kırmızı ruju günlük büyü ve esenliğe vesile kılar.

Çok göze çarpmayan: Fazla dikkat çekmeyen, hafif yapılı bir kırmızı ruj uygulaması için ruj üzerine parlatıcı sürülebilir. Göz makyajının da hafif tutulması gerektiği unutulmamalıdır.

 “Doğru renk bulundu, uygulama hususunda dikkat edilecekler,” diye bir sual sorulacak olursa; Dudaklara makyaj öncesinde kısa bir peeling ile pürüzsüzleştirme süreci, basitçe biraz bal ve esmer şekeri karıştırıp hafifçe masaj yapar vaziyette dudaklara sürülebilir. Su ile ardından iyice durulanmalıdır. Soyulma, pürüz ve dudak çatlaklarına, etkili görünüme birebir çözümdür. Gündüz kullanılacaksa mat tonları tercih edilmeli, ruj üzerine kondurulacak bir damla şeftali parlatıcı muazzam etkiler sunacaktır.

Kırmızı Ruj ile Nasıl Makyaj Yapılır

Kırmızı Ruj ile Nasıl Makyaj Yapılır

Kırmızı Ruj ile Nasıl Makyaj Yapılır?

Doğru kullanılması gereken özel ruj rengidir kırmızı. Uygulaması da önem arz etmektedir. Bu hususta yapılması gerekenler:

  • Doğru ton bulunmalıdır.
  • Dudaklar peeling ile kırmızı ruja hazırlanmalı
  • Gün boyu kalıcı ruj için dudak kalemi kullanılmalı, bir mendil veya pamukla dudaklardaki fazlalıklar silinmelidir. Hafi pudra ile son dokunuş yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir