Kaş Şekillendirmek İçin Yöntemler

Paylaş

Kaş modası, yıllara göre değişkenlik gösteren modalardan biridir. Yakın geçmişte incecik alınmış, yay gibi kaşlar moda iken şimdi kalın, dolgun ve doğal görünümlü kaşlar ön planda. Kalın ve dolgun kaşların insan yüzünü daha genç gösterdiği bir gerçek. Fakat bu her kalın kaş için geçerli değildir. Doğal, genç ve fresh bir görüntü için kaş kalınlığı ve şeklinin de belirli kuralları vardır. Bu yazıda, kaş şekillendirmek ile ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Kaş Şekillendirmeye Başlamadan Önce

Kaşlarınıza bir şekil vermeye başlamadan önce, kaşlarınızı doğal haline bırakmalısınız. Sizin için en doğru kaş şekli için kaşlarınızın en doğal görüntüsünü bilmeniz gerekir. Bu nedenle kaşlarınıza bir süre müdahalede bulunmayın. Bu birazcık uzun bir süreçtir ve her bünyenin kaş çıkış süresi farklıdır; standardı yoktur. Bu nedenle biraz sabırlı olmanız gerekir. Eğer bu süreçte illaki kaşlarınıza müdahale etmeniz gerekirse, kaşlarınızın genelini etkilemeyen ufak dokunuşlarda bulunabilirsiniz hatta bu işleme kuaför ve güzellik merkezlerin de ‘toparlama’ denmektedir.

Kaşları Şekillendirirken

  • Kaşlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce kaşlarını muhakkak tarayın. Bu tarama işlemini bir kaş fırçası ile yapın. Önce yukarıya doğru daha sonra da kaşların çıkış yönüne doğru tarayarak kaşlarınızı fırçalama işlemini yapın. Doğru kaş şekillendirmenin ilk adımı için, kaş fırçası ile kaşları taramak önemlidir.
  • İkinci önemli nokta; kaşların hangi yöntem ile alınacağıdır. Aslında bunun bir standardı yoktur, herkes hangi kaş alım türünde başarılı ise ve eli yatkın ise o yöntemle kaşlarını alabilir. Kaş almada en yaygın olan yöntem; iple ve cımbızla almaktır. Bir diğeri ise; sir yada ağda kullanmaktır. Bu iki yöntem de sıklıkla kullanılır ve bir sakıncası yoktur fakat lazer ile kaş alma biraz risklidir. Geri dönüşü olmayan lazer uygulaması; uzmanlık gerektirir.
  • Kaş alma yöntemine de karar verdikten sonra sıra sizin için en doğru kaş şeklini bulmakta. Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmak için; bir kalemi burun deliğinizin tam ortasından yukarıya doğru tutun ve işaretleyin; burası kaşınızın başlayacağı noktadır. Daha sonra kalemi tekrar burun deliğinizin ortasından gözbebeğinizin yukarısına doğru tutun; burası kaşınıza kavis vereceğiniz yerdir. Ve en son olarak kalemi, gözünüzün dış ucuna doğru uzatın; burası da kaşınızın bitmesi gereken yerdir. Bu özelliklere dikkat ederek kaşınıza vereceğiniz şekil artık ortadadır ve şekillendirmeye geçebilirsiniz.
  • Kaşınızı bu özelliklere göre aldıktan sonra, bir kaş kalemi yardımı ile doldurmanız gerekebilir. Bunun için kendini kaş renginize uygun en doğru tonu bulmanız önemlidir akdi takdirde kaşlarınızda renk farklılığı olur ve doğallıktan oldukça uzaklaşırsınız.
  • Kaşlarınızı doldurma işleminde sonra başarılı bir uygulama için mutlaka kaşlarınızı bir kaş maskarası ile sabitleyin.
  • Her iki kaşınızın da aynı olmasına özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir