Kaş Kontürü Nasıl Yapılır ?

Paylaş

Yüzün en kıymetli ve etkisiyle güzelliğe zarafet katan kısımların başında kesinlikle kaşlar gelir. Kaşların şekli kişinin karakterini v duygularını ortaya çıkarır. Birbirinden farklı bir sürü kaş şekli vardır ki, uzman ellerine sanata tabi olmayan kaşlar ise bakışların manasız ve biçimsiz görünmesine neden olur. Kaşların da gözler gibi rengi, kavisi, güçlüğü, kalınlığı, şekli ve uyumluluğu oldukça büyük önem arz eder.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır

Kaşların daha uyumlu ve gür hâl alması için bir takım yöntemler bulunur. Bunlardan ise kalıcı makyaj yöntemleri de çokça tercih edin yöntemler arasındadır. Kaş konturuyla istenilen etki elde edilebilir fakat işin daima ehline bırakılıp evde yapılmaması akıllıca bir seçim olacaktır. Bu kontur en az iki yıl dayanıklıdır.

Kaş Kontürü

Kaş Kontürü

Kimler İçin Uygundur

 1. Doğumdan beri kaş sekli ve renginde sorunu olanlar
 2. Sürekli yanlış yöntemlerle cımbız kullanılarak kaşların alınması sonrasında kasları seyrekleşmiş kişiler
 3. Daha fazla kavisli kaşlar elde etmek isteyenler
 4. Düşük ve küskün ifadelere neden olan kaşlara sahip olanlar
 5. Kalın kaş sahibi olmak isteyenler
 6. Yanma, yaralanma gibi fiziksel kaza sonucu kaşları gidenler
 7. Kontakt lens kullanan kişiler
 8. Ellerinde titreme sorunu olan ve kendi makyajını serbestçe yapmakta zorlanan kişiler
 9. kaş kalınlaştırma

kaş kalınlaştırma

Kaş Kontürü Yapımı

Evvelâ uygulama öncesinde kaş bölgesine tropikal anestezi yapılmalıdır. Ultra ince uçlu iğne ile cildin sadece en üst tabakasına yumuşak kıvamlı dokunuşsal hatlar çizilerek uygulama yapılır. İğnelerin tek kullanımlık olduğu unutulmamalıdır. Kişinin kendi has kılıyla aynı benzer yönde doğal çizgiler atılmalıdır.

kaş kontürü zararları

kaş kontürü zararları

Kaş kontüründe kullanılan en yaygın üç teknik

 1. Kaşın tasarımı çizildikten hemen sonra ilgili tasarım kalıcı makyaj boyasıyla boyanması.
 2. Kaş tasarımı çizildikten sona tıpkı kaş kılı gibi incecik kıl şekillerinin çizilmesi.
 3. Kaş tasarımı sonrasında kaş tasarım bölgesini kalıcı makyaj boyasıyla hafif kıvamda gölgelendirilmesi.

Kaş konturlama da yalnızca cilt tenine en uygun kahverengi tonlarında renk seçilmelidir. Kontur boyaları bitki v minerallerden elde edilmiş 0 steril, alerji testinden başarıyla geçmiş ve anti bakteriyel nitelikler taşıyan özel boyalardır. Uygulama esnasında kaş uyuşturulduğundan ötürü herhangi bir acı veya batma yahut yanma gibi bir his duyulmaz. Lâkin hafif kanamanın olması olası bir durumdur. Uygulamanın ardından yaklaşık iki gün kaşların suya teması engellenmelidir. Yıkamanın ardından aşırı koyu görünen renk kısa zamanda doğal hale gelmektedir. Bir seans ortalama iki saat kadar sürer.

kaş kontürü yaptıranlar

kaş kontürü yaptıranlar

Bütün uygulama ve işlemler sadece iki seansta girebilmektedir. İlk seans ki kaş tasarımı yapılıp makyaj uygulamasına geçilir ve kaşlar düzene sokulur. İkinci seansla beraber de rengi açılan kısımlar olursa düzeltmeler yapılır. Birkaç gün sonra kaş diplerinde ufak tefek kabuklanma gözlemlenecektir. Tam bir hafta süresince kaşlara özel nemlendirici ve vazelin sürülür. Bu sayede kabukların çok daha hızlı atılması sağlayacaktır. Kabuk atılımı denilen soyulma işleminin de doğal, kendiliğinden olması gerekmektedir ki alt kısımda boyanın deri altına tam olarak yerleşmesi sağlanabilsin. Tüm kabuklar soyulduktan sona da kaşlar istenildiği gibi doğal rengini alır.

Not: İsteğe bağlı yaptırılan bu kalıcı makyajın çıkartılıp sildirilmesi mümkündür. Yalnız kaliteli ve güvenilir yerlere gidilmesi tavsiye edilir.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir