Karamel Saç Renkleri

Paylaş

Karamel saç renkleri, modern çağın en çok tercih edilen saç renklerindendir. Bayanların adeta vazgeçilmezleri arasında yer alır, model kriterleriyle de eş orantılıdır. Doğal ve kusursuz görünüm sunan karamel saç rengi, sarı bej ve altın kumral arası bir renktir. Birçok tonu mevcut olup, kişiye zarafet kazandıracak renklerdendir.

Karamel Saç Rengi Ve Tonları

Karamel Saç Rengi Ve Tonları

Karamel Saç Rengi Ve Tonları

Karamel saç renkleri ışıltılı ve parlak bir görünüm sunan renklerdendir. Ancak ten ve yüz tonu yahut şekli oldukça önemlidir. Bu kusursuzluğun ve zarafetin imgesi olarak nitelendirilebilecek olan karamel saç rengi, özellikle bronz ve buğday tenli kadınlara çok yakışmakta ve kusursuz bir görünüm kazandırmaktadır. Fakat açık bir ten rengine karamel saç rengi kullanılmak istendiğinde de üzülmeye gerek yoktur, ancak üzerinizde biraz soluk durabilir. Tabi her şeyin olduğu gibi bununda etkili bir çözümü var. Makyajın gücünü soruna yetecektir.

Karamel Saç Rengi

Karamel Saç Rengi

Karamel tonları denildiğinde akla gelen belli başlı önemli bilinir tonlar vardır. Bunlar; Karamel kahve, Açık karamel, çikolata karamel, Koyu karamel, Işıltılı karamel ve küllü karamel saç renkleri’dir.

Karamel Saç Rengi İçin Saç Modeli

Karamel saç rengine karar mutabık kalındıktan sonra saç kesimlerine gelir.Bu hususta da kuşkusuz ahenk ve doğallık mühimdir. Saç renginin doğal, yumuşak ve zarif türlü olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Karamel Saç Modeller

Karamel saç renkleri ile en uyumlu modellerin başında dalgalı modeller gelir. Dalgalı modeller doğal görünüme sahip olan saç modelleri olduğundan karamel saç renginin doğallığını daha da ön plana çıkaracak ve harika bir uyum oluşturacaklardır. Ayrıca dağınık modeller ile de çok şık görünmektedir. Düz saç modelleri ile kullanılamayacağı anlamına gelmemeli, lakin çok keskin ve iddialı saç kesim modellerinin pek de karamel saç rengine uyum gösterdiği söylenemez.

Karamel saç tonları saçlara altın ışıltısı verir. Karamel saç tonlarına balyaj yaptırınca da farklı bir hava esintisi oluşur. Bu saç tonunu evde uygulamak isteyen kızıl ve platin saç tonuna sahip olan bayanlar oldukça zorlanabilir. Saçlarını açmaları gerekir bu işlem esnasında da saçlar yıpranıp yanabilmektedir. Bu yüzden oldukça dikkatli uygulanması gereken bir işlemdir. Ancak kumral ve kahve tonlarına sahip olan bayanlar karamel renklerini evde kolaylıkla uygulayabilirler. Oldukça popüler olan bu rengi birçok ünlü bayanda da görmek olasıdır. Birçok bayan bu saç rengini tutturmak için uğraşıyor. Bu saç tonu hemen hemen her göz rengine uymaktadır ayrıca. Yazın özellikle yanık ten rengimde oldukça dikkat çekici ve hoş görünüme vesile olan renktir. Şimdilerde olgun kadınlarda karamel tonlarını çok sık görmek de olasıdır.

Karamel tonları karıştırılıp evde çok güzel bir ton yakalamak mümkündür.

Karamel kahve saç rengi karamel saç tonunun biraz daha koyu ve doğal rengidir. Karamel saç tonları her tene uyum sağlar ki, bütün bayanların yüzünde güzel ve ışıltılı durabilir. Hanımların yüzüne canlılık, zarafet ve doğallık kattığı gibi saçlarına da ışıltılı ve göz alıcı görünüm kazandırır.

Açık karamel saç rengi

Açık karamel saç rengi

Karamel saç boyası, kuaförlerce de oldukça fazla önerilen bir renktir. Saç yanmalarına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Evde saç boyaması yapan hanımların boyanın üzerinde yazan uyarıları oldukça dikkatli okuması ve harfiyen uygulaması önem arz eder, zira yanma ve akabinde dökülmeler olasıdır. Karamel tonları uzun yıllar moda olabilecek renklerdendir.

Karamel Saç Rengi İle İlgili Nükteler

Sıcak, göz alıcı ve ışıldayan bir saç rengi olsun ama doğal da görünsün istemek gayet doğal bir durumdur. Peki, karamel saç rengi kimlere yakışır, karamel saç rengine uygun cilt renkleri hangileridir ve bu renge uygun makyaj nasıl olmalıdır? Detaylara değinilecek olunursa, şunlardan bahsetmek yerinde olacaktır;

Sarı karamel saç rengi

Sarı karamel saç rengi

İnsanın baktığı zaman içini ısıtan görüntüsü ve aynı zamanda yarattığı çekici hava ile ünlüler de dâhil olmak üzere pek çok kadın tarafından en çok tercih edilen saç renklerinden biri kuşkusuz karamel saç rengidir. Bakır karamel, altın karamel, çikolata karamel gibi pek çok farklı alt tonu da bulunan karamel saç renginin sıcak, göz alıcı ve ışıldayan bir renk olması ve oldukça da gösterişli bir görüntüye sahip olması, bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden yalnızca birkaçı.

Karamel Saç Rengi Tonları

Açık karamel saç rengi; en çok tercih edilen karamel saç rengi tonudur.

Koyu karamel saç rengi; kış aylarında daha hoş bir görünüm sunan tondur.

Altın karamel saç rengi; yüzün daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan saç tonudur.

Bakır karamel saç rengi; daha çok yaz aylarında tercih edilen ve en çok dikkat çeken karamel tonlarındandır.

Çikolata karamel saç rengi; özellikle beyaz tenli hanımların vazgeçilmezidir.

Balköpüğü karamel saç rengi; çok iyi bir makyajla desteklendiğinde etrafına ışık saçan bir saç rengidir.

Bal karamel saç rengi; balköpüğü karamel ve açık karamel tonları arasında yer alan, özellikle güneşli havalarda oldukça dikkat çeken ışıl ışıl bir karamel tonudur.

Karamel kumral saç rengi; saçlarını topladığında bir iş kadını, açık bıraktığında ise çılgın bir genç kız havasında olmak isteyen kadınların tercihidir.

Sarı karamel saç rengi; her gittiği yerde “ben buradayım” dedirten saç tonudur.

Kızıl karamel saç rengi; hem kışkırtıcı hem de doğal bir görünüm elde etmek isteyen hanımların bir numaralı karamel tonu tercihi arasındadır.

Dore karamel saç rengi; altın karamele yakın olan dore karamel, sıcak saç renkleri içinde en çok tercih edilenlerdendir.

Küllü karamel saç rengi; birkaç yıldır popüler olan ve birçok ünlü tarafından tercih edilen vazgeçilmez saç rengidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir