Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Paylaş

Bir kadının bakım sürecinde ve yaşam aşamasında en önemli hayat parçacıklarından birisidir artık makyaj. Vazgeçilemeyen bu alışkanlığında kusursuz ve etkili biçimde gerçekleşmesi önemlidir. Şayet yeterli zaman ve uygun malzeme olmaması durumunda hem eziyet hem de verimsiz sonuçlar söz konusu olabiliyor. Bir kadın için makyajın kolaylığı ve kusursuzluğu hayatın, günün verimliliğini o denli etkileyebilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması ise günlük makyaj stresinden kurtulmaya olanak sunar. Özellikle sporcu, hassas bölgelere sahip kişiler ve kozmetiklere alerjisi olanlar için tercih edilen bir yöntemdir. Kendisine vakit ayıramayanların, devamlı bakımlı görünmek isteyenlerin de hayatında önemli yer tutan kalıcı makyaj uygulamasında en önemli unsur ise tabiri caizse medikal operasyonla makyaj olduğunun bilinmesidir. Çünkü dışsal bir müdahale ve operasyon gerektirmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Özel olarak hazırlanan anti-alerjik boyaların deri altına enjekte edilmesi gibi bir işlemle elde edilebilmektedir. Kesinlikle koku veya zararlı bir etkiye neden olmamaktadırlar. Biraz dövme benzeri bir uygulama denilebilir.  Bu makyaj sayesinde vücuttaki büyük kusurlar kapatılabilmektedir. Bakımlı ve daimi genç görünümün elde edilmesi mümkündür.


Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Genellikle şekilsiz, dağınık ya da az kaşlı kişilerin tercih ettiği yöntemdir. Ayrıca kaşları çok hızlı uzayanların da tercih nedenleri arasındadır. Evvela ten ve saç rengine uygun pigment belirlenir ve en doğal görünüm elde edilir. Pigment iğnesi yahut kalemi diye isimlendirilen cihazla işlem başlar. Kaşların çıkış önünden başlanıp son uzama noktasına kadar düzgün biçimde narince uygulanır. Kaş bitimine kadar da devam eder. Her iki kaşa da eşit orantılı uygulanır. İki hafta için işlem tamamdır. Sonrasında yeniden bu işlem iki hafta sonra tekrarlanır. Sebebi ise renk tonunun uyup uymadığının kontrolünün yapılması ve makyajın sabitleştirilmesidir.


Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudaklar için ise kalıcı makyaj, kaş ve eyeliner makyajından ayrı olarak daha fazla renk seçeneği ile sunulmaktadır. Dudağın doğal renklerine yakın olması istenilirse ona göre tonlar sunulmaktadır. Çoğunlukla gülkurusu, pembe alt tonlu nude renkler ve kırmızı tercih edilmektedir.


Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj

Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj

Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj

Aynı kaş makyajında olduğu gibi eyeliner uygulaması da benzeri yapıdadır. Kalıcı makyaj uygulamasının en önemli ve dikkat gerektiren aşaması, kısmı eyeliner makyajıdır. Tam kirpik diplerinden istenilen incelik ve uzunlukta eyeliner uygulaması sunulur. Bin bir çeşit renk seçeneği mevcuttur. Çoğunlukla kahverengi, siyah ve lacivert gibi renkler tercih edilir. Verimliliği düşük eyeliner makyajı yapanların ya da zorlananların tercihidir.


Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Temelde uygulandığı vücut kısımları; dudaklar, göz ve kaşlardır. Fakat herhangi bir bölgeye de rahatsızlığı olan, saç dökülmesi, kirpik kopması, göğüs ucu sorunu,  deri tonu değişimi gibi sorunları bulunanlar içinde ideal bir yöntem olarak uygulanabilmektedir.


Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?

Bu tip kalıcı makyajlarda kullanılan boya ve malzemelerin kimyasal olmamasına dikkat edilmelidir ki, genellikle kimyasal değillerdir. Bu yüzden özel maddelere alerjisi bulunanlar dışında sağlığa herhangi bir zararı söz konusu değildir. Bu tür alerjik reaksiyonlara karşı da alerji testi yaptırıldıktan sonra uygulamaya başvurulmalıdır. Kimyasal olmadığı için de üç-beş yıldan daha uzun süre dayanamamaktadır ve bir kaç yılda bir yenilenmesi gerekmektedir. Şayet yaptırılan makyajın değiştirilmek istenmesi durumunda ise bu durum elbette ki mümkündür.


Porselen Makyaj ile Benzer mi?

Tek cevaben hayır demek mümkündür. Çünkü porselen makyaj çok ama çok daha farklı ve kesinlikle kalıcı olmaması gereken bir makyaj türüdür. Bu makyaj türü kısa süreli ve yoğun biçimde kötü görüntülerin kapatılması için tercih edilmektedir. Günlük hayatta ise pek kullanılmaz, kullanılmamalıdır da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir