Kahverengi Saç Tonları

Paylaş

“Kahverengi saç tonları, isim ve özellikleriyle belirtilmiştir. “

Saç rengi ve boya sanatı her geçen gün daha da gelişmekte ve cazibe merkezleri arasındaki sanat türlerinden olmaktadır. Saç renkleri arasında ise en uygun, risk oranı olmayan saç rengi ise hakverengi saç rengidir. İddiasız ve doğal; sarı saç rengi veya kızıl tonlar gibi sağlıklı görünüm elde edebilmek için sık bakım istemeyen ve de rutin saç bakımıyla güzelliği devam ettirebilecek bir saç rengidir. Hemen hemen birçok ten rengi ile de uyumludur. Birbirinden farklı ton seçeneği mevcuttur.

Doğru saç rengini bulabilmek için saç tonlarından haberdar, isimlerine ise aşikar olmak gerekir. Bu sayede doğru renk ve tür seçilebilir. Akabinde istenmeyen sonuçlar önlenmiş olur. Sıralamk gerekirse kahverengi saç tonlarını küllü kahveden başlayıp,  koyu kahve, koyu kızıl kahve, kızıl kahve, kestane kahve, karamel kahve, dore kahve, çikolata kahve, büyülü kahve, bal kahve, bakır kahve, altın kahve, açık kahve, gölgeli altın kahve, altın sarısı ombre kahve, bakırımsı kahve, ışıltılı kahve, gölgeli altın kahve, kızılımsı kahve ve siyahi kahve diye uzayıp giden bir liste ile karşılaşmak mümkündür. En yaygın kullanılanlar arasında kahve, sıcak kahve, bakır kahve, çikolata kahve ve Akaju kahve renkleri söz konusudur.

Kahve Saç Tonları

Kahve Saç Tonları: İlk kullanılacaksa mutlaka kuaförde yaptırılması gereken, birçok tene uyumlu saç rengidir.

Sıcak Kahve Saç Rengi

Sıcak Kahve Saç Renkleri: Şüphesiz bayanlara en çok yakışan, sıcak renkli saç tonudur.

Bakır kahve saç renkleri

Bakır kahve saç renkleri: Alışılagelmiş ve klasik saç renklerinden farklı, ayrıcalıklı saç rengidir. 2016 – 2017 yıllarında en popüler saç renklerindendir. İddialı renk olmasıyla beraber, bakışları ve gözleri her daim ortaya çıkarabilen, kadınların güzelliğine güzellik ve zariflik katabilecek bir saç rengidir. Özellikle de uzun saçlar için uygundur.

Çikolata kahve saç renkleri

Çikolata kahve saç renkleri: Kahvenin en şirin renklerindedir. Son zamanlarda moda olmaya başlayan ve uzun sürede devam edecek gibi görünen saç rengidir. En ayrıcalıklı tarafı ise kişiyi olduğundan fazla genç ve canlı gösteriyor olmasıdır.

Akaju kahve saç renkleri

Akaju kahve saç renkleri: Öncelikle “akaju” sözcüğüne değinmek gerekirse; tespih ağacı ailesinden tropikal bölgelerde yetişen sert odunlu ağaç, maun olduğu ve bu ağaçtan elde edilerek oluşturulduğu ve dahi bu ağaç rengini aldığı saç rengi olduğu belirtilmekte fayda var. Bu ağaçtan esinlenilerek kişiye özgünlük sunan ve ismini buradan alan akaju kahve saç rengi, kızıl tonlarını barındırmakta ve doğallığa da en yakın esintiler sunmaktadır. Ayriyeten kızıl kestane, maun saç rengi olarak da anılmaktadır. Akaju kahve saç rengi, soğan kabuğu saç rengi ile kızıl kahve arası, fazlasıyla çekici olan saç tonlarındandır. Açık tenlerde gücüne güç katan ve etkisini gösteren renklerdendir. Gizemli, eşsiz bir hava sunan renk olması bakımında tercih nedenleri arasındadır.

Cappuccino kahve saç renkleri: Doğal, etkili, zarif, hoş ve çekici sıfatlarıyla bütünleşmiş güzellik ve zarafet sözcüklerinde tanımı gizli olan saç rengidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir