Kahverengi Saç Renkleri

Paylaş

Bilindiği üzere saç renklerinde en risksiz olanı kahverengidir. İddiasız ve de doğal halli bir saç rengi sunar. Sarı veya kızıl tonlu renkler ilave bakım gerektirirken, kahverengi saçlar gündelik bakımla yetinebilmektedir. Ten rengi ile uyumu da kolay ve birçok ton arasında tene en uygun olan renktir.

Kahverengi Saç Renkleri

Kahverengi Saç Renkleri

Kahverengi saç tonları ve isimleri

Saç boyamada doğru rengi bulmak için saç boyasının tonlarını ve isimlerini bilmek gerekir. Birbirinden farklı kahve tonlarında ten rengine uygun olanını seçmek önemlidir. Küllü kahve, koyu kahve, koyu kızıl kahve, kızıl kahve, kestane kahve, karamel kahve, dore kahve, çikolata kahve, büyülü kahve, bal kahve, bakır kahve, altın kahve, açık kahve, gölgeli altın kahve, altın sarısı ombre kahve, bakırımsı kahve, ışıltılı kahve, gölgeli altın kahve, kızılımsı kahve, siyahî kahve… Diye uzadıkça uzayıp giden geniş renk seçenekleri bulunan kahverengi saç renklerin iyisi tene uygun olanıdır. Bunlara ek olarak yaygın bilinen ve kullanılan kahverengi saç renkleri şunlardır;

  • Siyah kahve saç rengi
  • Sarı ışıltılı ombre kahve saç rengi
  • Parlak koyu kahve saç rengi
  • Parlak kızılımsı kahve saç rengi
  • Parlak altın kahve saç rengi
  • Orta kahve saç rengi

İyi sonuçlar için başlangıç rengi

Makyaj gibi saç boyamakta bir yapboz gibi parçacıkların titizlikle bir araya getirme sürecine benzer. Saçın boyanacağı renge karar verilirken dikkat edilmesi gereken başlıca unsur saçın doğal rengidir. Saçta boya olması durumunda başlangıç rengi doğuştan gelen renk değil, boyama sonrası mevcut durumdaki saç rengi olmalıdır. Misal, doğuştan kahverengi saçlara sahip olunabilir. Fakat şuan açık kahverengi gölgeler varsa saçlarda bu renk başlangıç rengidir. Bu unsurlar, saç renginin değiştirilmek istendiğinde dikkat edilmesi gereken kuralları içerir. Şayet daha önce hiç boyanmamış bir saça muamele edilecekse başlangıç renginin de iki ton açık olmasına özen gösterilmeli veya koyu olması sağlanmalıdır.

Kahverengi Saç Renginin Tonları

Kahverengi Saç Renginin Tonları

Kahverengi Saç Renginin Tonları

Sıcak Tonlar

Sıcacık bir dünya içerisinde yaşayan insanlar için yine altın ve bakır renk ailesinde olan sıcacık tonlar muazzam güzelliklere vesiledir. Altın kahve saçlar, açık cilt tonlu kişilere, ela gözler, altın sarı saçlara yakışır. Kızıllar da genellikle bu düzeydedir.

Soğuk Tonlar

Soğuk renkli insanlar da yine mavi ve mor renk ailesinden olan soğuk tonlarla güzelleşir. Soğuk renkler farklı cilt tonlarına ve göz renklerine adeta uyarlanmış gibidir. Koyu renk saçlar, açık tenlere ve mavi gözlere yakışırken, sarı saçlar da beyaz tenlere ve mavi gözlere yakışır. Çok esmer cilt tonu için de siyah saçlar ve koyu kahverengi gözler idealdir.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir