Kaçınmanız Gereken 5 Güzellik Hatası

Paylaş

Yaz mevsimi eğlence, sıcak hava, barbekü, aileyle ve arkadaşlarla bol bol geçirilecek zaman demektir, ama ne yazık ki bu mevsim, en çok güzellik suçlarının işlendiği zamandır. Bu yaz kurbanı olmaktan kaçınmanız gereken 5 güzellik hatasını kontrol edin.


Nemlendirici

Nemlendirici

Nemlendirici Kullanmamak

Yaz aylarında cildiniz gün boyunca aşırı yağlı hissedildiği için, günlük yüz nemlendiricinizi kullanmayı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmayın! Bu sıcak aylarda nemlendirici kullanmaya devam etmeniz için birçok haklı neden vardır. Bunlardan biri, cildinizi nemlendirmeyi bırakırsanız, cildiniz nemden yoksun kalacak ve gözenekleriniz kuruluğu gidermek için daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır. İkinci olarak da günlük nemlendiricilerin çoğu yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından koruyan önemli koruma faktörü içerir. Son olarak da, nemlendiriciyi düzenli olarak kullanmadığınızda cildiniz nemlendiricisiz olmaya adapte olmaya çalıştığı için yüzünüzde sivilcelere neden olur. Bu yüzden, nemlendiricinizi her gün olduğu gibi normal bir şekilde kullanmaya devam edin.


Pudra

Pudra

Pudra Kullanmak

Yaz aylarında cildin yağlanmasını önlemek için nemlendirici kullanmak yerine pudra (pudra nasıl sürülür) kullanılır. Bu hata yüzünden cildinizde sanki maske varmış gibi görünmesine neden olur. Dahası cildinize fazla miktarda pudra uygulandığında gözenekleriniz tıkanır ve hoş görünmeyen sivilcelerin görünmesine neden olur. Ayrıca ekonomik açıdan bakıldığında, ürünün gereksiz miktarlarda kullanımı istaftır. Bu yüzden, cildinizin ışıl ışıl ve taze görünmesini sağlamak (ve bütçenizi kontrol altında tutmak) için toz pudra kulanımını en aza indirin.


Göz Farı

Göz Farı

Göz Farı Astarı Kullanmamak

Hava sıcak olduğunda makyajın daha kolay bozulduğu doğrudur. Bu nedenle, ne zaman göz farı kullanırsanız kullanın mutlaka önce göz kapaklarınıza astar çekin. Göz farı astarı göz kapaklarınızdaki fazla yağı emme ve farınızın renginin gün boyu korunmasını sağlamada oldukça iyidir. Göz farı rengini canlı ve güzel gösterdiğini söylememize gerek bile yok!


At Kuyruğu Yapmak

At Kuyruğu Yapmak

Saçı Sürekli Atkuyruğu Yapmak

Dışarısı oldukça sıcak ve ensenizin biraz havaya ihtiyacı var, bu yüzden de tüm yaz boyunca her gün saçınızı atkuyruğu yapıyorsunuz. Durun! Biraz şaşırtıcı olsa da bu saç stilleri göründüğü gibi masum değildirler. Aslında, eğer saçınızı sürekli sımsıkı bir atkuyruğu yapıyorsanız, saçlarınızın kopmasına neden olursunuz. Bu saçlarınızın tiftik tiftik olmasına neden olur, bu yüzden saçlarınızı toplamaya ara verin ve onları doğal bir şekilde salın. Mükemmel bir alternatif ise yumuşak bir saç bandı kullanmaktır!


Sabah Bronzlaştırıcı Kullanmak

Sabah Bronzlaştırıcı Kullanmak

Sabah Bronzlaştırıcı Kullanmak

Bu hata şu an size bir anlam ifade etmiyor olabilir, ama eğer siz de bu kurbanlardan biriyseniz, o zaman bunun ne kadar zararlı olduğunu biliyorsunuzdur. Düşünün ki sabah kalktınız, duş aldınız, kurulandınız ve vücudunuza bronzlaştırıcı sürdünüz. Daha sonra da günlük işlerinizi yaptınız- ellerinizi yıkadınız, belki de yağmur yağarken dışarı çıktınız. Daqha sonra da akşam eve gittiniz ve pijamalarınızı giyerken ne gördünüz? Evet, cildinizde yağmur damlası deseni ve kollarınızda yağmur damlalarının bıraktığı çizgiler oluşmuş. Bu yüzden, bronzlaştırıcıyı gece yatmadan önce kullanın. Bu şekilde cildinizin 8 saat boyunca bu bronzlaştırıcıyı emdiğinden ve ertesi gün cildinizde değişik lekeler oluşmasını engellediğinizden emin olursunuz.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir