İri Göz Makyajı

Paylaş

Her zarif hanımın dileği ve nitekim özentisidir iri ve manalı bakışlar sunan göz makyajı. Gözleri büyük olan hanımların bu hususta şansı yaver gidiyor denilebilir, çünkü makyajın daha verimli ve istenilen düzeye ulaşması kolaydır. Özel bir düğün, parti veya resepsiyonda çevrenin dikkatini çekmenin, etrafa büyüleyici zarafet sunmanın ilk adımlarından olan göz makyajında iri gözlerin rolü büyüktür. Ancak göz boyutu ve özelliği nasıl olursa olsun bir takım özel teknikle gözlerin iri görünmesi sağlanabilmektedir. Bunun için en önemli unsur, göz kalemi (göz kalemi nasıl sürülür) ve eyeliner seçimi ve titizlikle uygulanmasıdır.

İri Göz Makyajı

İri Göz Makyajı

Göz makyajında uyulması gereken bazı kurallara her zaman riayet edildikten ve uygun kaliteli göz makyajı ürünleri seçildikten sonra yüze nemlendirici sürülmeli, gözaltındaki morlukları kapatmak için concealer kullanılmalıdır. Bu uygulamadaki en önemli maksat göz rengini açmak değil, göz bölgesine eşsiz bir aydınlık kazandırmaktır. Ayrıca cilt teni rengine uygun renkte kozmetik kapatıcı ve ürünler seçilmelidir. İri göz makyajının sürecinde far, sürme, eyeliner, rimel gibi tüm süreçler önemli yer tutar. Teknik ve ürün uygulama türleri önem arz eder.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri

Normal veya küçük gözlerin de iri, büyük gösterilmesinin en önemli unsuru göz makyajının özenle ve özel kaliteli ürünlerle yapılıyor olmasıdır. Temelde göz şekli ne olursa olsun işlem düzeyi kaliteli ürün seçimi ve özenle makyajın uygulanmasıdır. Ayrıca göz ve ten rengi de her zaman dikkate alınmalı, ona uygun düzeyde ürünler seçilerek makyaj uygulanması önem arz eder. Göz farının sonrasında eyeliner ince çizgi halinde sürülüp rimel uygulaması da dışa doğru titizlikle uygulanmalıdır.

Zira kalın sürülen eyeliner gözlerin olması gerekenden daha iri ve yapmacık olmasına neden olacaktır. Akabinde koyu renk farın oldukça narince ve ince olarak alt kirpik dibine sürülürse daha çekik bir görünüm elde edilecek ve zarif doku gün yüzüne çıkacaktır. Tüm bu işlevlerin akabinde aydınlatıcı fondöten kullanımı iri göz makyajı işlevinin daha ışıltılı bir hal almasını sağlar. Dolayısıyla fondöten (fondöten nasıl sürülür) ve kirpiklerin de aynı düzeyde makyajının tamamlanması önemli yer tutar.

Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri

Gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri

İri göz makyajının tamamlayıcılığı ve zarif hal almasını sağlamak için katmanlı olarak kirpiklere rimel, göz çevresine açık tonda aydınlatıcı fondöten ve çekiciliğin netleştirilmesi için dudaklara dolgun ruj (ruj nasıl sürülür) uygulanması nitekim etkili rol oynamaktadır.

İri göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler

En önemli bilinmesi gerekenin açık renklerin hacim ve ışık sunduğu, koyu renklerin ise hacmi azaltıp gölgeler yarattığıdır. Donuk ve soluk tenli kişilerin makyaj öncesinde bej tonlarında makyaj altları sürmesi ve akabinde fondötenleri de aynı renkte ya da yarım ton açık halde uygulamaları gerekmektedir. Pudra ve allıkların uygulanmasında da büyük ve kaliteli fırçalar kullanılması, gözaltlarında bulunan morluk, sivilce ve diğer kızarıklık yahut lekelerin ise iyice kapatıcılarla kapatılması gerektiğinden bu duruma özen gösterilmeli ve göz çevresi bakımında makyaj öncesi serum, krem ve tonikler kullanılması önerilir.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir