Genç Gösteren Saç Renkleri

Paylaş

Yaşlandıkça saç renginizi geliştirmek kendinizi genç ve taze göstermenin kolay bir yolu. Ünlülerin saç boyasını yapan Rita Hazan’ın doğal ve genç gösteren buklelerini korumak isteyen hanımlar için birkaç sözü var!

Sizin İçin Doğru Renk

Aşırı uç renkler 20’lerinizdeyken güzel görünebilir lâkin, olgunlaştıkça bu renkler bizi daha yaşlı gösterir. Sizin için doğru rengi belirlemek için bu kılavuzu takip edin:


Kızıl Saç Renkleri

Kızıl Saç Renkleri

Kızıllar: Biraz daha kestane tonlarını seçin; ateşli kırmızılı değil.


Çikolata Saç Renkleri

Çikolata Saç Renkleri

Kumrallar: Çikolata renklerine rağbet edin. Olgunlaştıkça cilt rengimiz de değişir; derimizdeki pigmentleri kaybederiz. Onun için siyah veya koyu kahve gibi çok karanlık tonlardan uzak durun. Renginizi birkaç ton açın; düşürdüğünüz tonlarla birlikte yaşınız da düşecektir!


Bal Sarısı Saç Rengi

Bal Sarısı Saç Rengi

Sarışınlar: Bal sarısını seçin. Asla bebek sarısı ya da platin kullanmayın. Sarışınların, özellikle, yüzlerine pembelik ve güneş yanığı parlaklığı verecek altın tonlarına ihtiyacı vardır.


Röfleli Saçlar Doğal Görünür

Röfleli Saçlar

Röfleli Saçlar

Tek tondan oluşan saç renklerinden uzak durun. Çokboyutlu, ton üzerine ton koyarak elde edilmiş vurgular, saça hareket verir. Saçın sun’i değil; doğal ve sağlıklı görünmesini sağlar. Hoş bir temel rengi birkaç gölgeyle vurgulamayı tercih edebilirsiniz. Bu, size daha şık ama modern ve seksi bir görünüm kazandırır.


Modalar Karşısında Dikkatli Olun

Modalar Karşısında Dikkatli Olun

Modalar Karşısında Dikkatli Olun

Moda ve güzellik trendlerini takip etmeyi sevseniz de o yolda tam gaz gitmeyin. Her zaman saç renginizi moda olan eğilimlerden beslenen küçük bir dokunuşla vurgulayabilirsiniz. Mesela gölgeler daha sıcak gösterir.

Şu Beyazlardan Kurtulun!

Beyaz saçlar bitkisel boya

Beyaz saçlar bitkisel boya

Beyaz saçlar farketmeye başladığınızda doğal renginizin tonunda bitkisel boya kullanmaya başlayın. Beyazları artıracağına azaltır ve 3 ay kadar da dayanır. Asla beyazlarınızın görünmesine izin vermeyin. Yaşlı gösterir! Bitkisel boya, beğenmediğiniz bir boyadan kurtulmaya uğraşırken de size yardımcı olur. Ayrıca, koyu dipler ve açık uçlar da hiçbir zaman genç bir görüntü vermez.


Kaşları Unutmayın

Kaşları Unutmayın

Kaşları Unutmayın

Kaşlarınızı bir-iki ton açın. Bu yüzünüzü yumuşatmaya yardımcı olacaktır. kaşlarınızda beyaz varsa boyayın. Size daha fazla renk verecek; yüzünüzü aydınlatacaktır.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir