Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Paylaş

Hayat ilerledikçe tüm vücutta olduğu gibi yüzde de ufak tefek değişiklikler fark görülebilmektedir. Bu ve benzeri kusurlar birkaç makyaj hilesiyle yıllara meydan okurcasına kapatılabilmektedir. Daha genç gösteren 15 makyaj hilesi, kadınlar için adeta sihirli birer sopa gibidir.


cilt iyice temizlenmeli

Cilt iyice temizlenmeli

Evvela cilt iyice temizlemeli ve akabinde kesinlikle nemlendirilmelidir. Bu adım en önemli adımdır. Gençleşmek bir yana lekeli görünüm de kaçınılmaz bir neticedir bu adım atlanılırsa.


Fondöten seçimi

Fondöten seçimi

Fondöten seçiminde daha sarımsı tonlar tercih edilmelidir. Sarı renk cildin ısıtılmasını ve daha sıcak halde genç görünmesini sağlayacaktır.


Fondöten Uygulaması

Fondöten Uygulaması

Fondöten uygulamasında kesinlikle hafif nemli bir sünger kullanılmalıdır. Kullanılacak ürün bütün yüze bir seferde sürmek yerine, azami miktarda bölgesel ve süngerle yedirilerek sürülmelidir.


Dermokozmetik Ürünler

Dermokozmetik Ürünler

Hiçbir şey, toz ürünler kadar cildi yaşlı gösteremez. Çoğunlukla bir fırça kullanımı gerektirmeyen kremler, jeller ve akışkan ürünler tercih edilmelidir.


Allık

Allık

Kadınlar yıllar ilerledikçe yüzlerinden kilo kaybederler, dolayısıyla elmacık kemikleri eskiye göre daha da belirginleşir. Böyle bir sorun için allıklar bu sivrilen noktalara uygulanmalıdır.


Kirpik kıvırma

Kirpik kıvırma

Kirpik kıvırma aletlerinden korkulmamalıdır. Kullanımı kolaydır ve doğru bir şekilde yukarı doğru kıvrılmış kirpikler gözlerin daha büyük, bakışların ise daha kesinin, parlak ve genç görünmesine yardımcı olur.


Kaş kalemi

Kaş kalemi

Kaş kalemi doğal renginden bir ton koyu seçilmelidir. Kalem kullanılırken cilde 45 derece açıyla uygulanmalı ve doğal gözükmesine özen gösterilmelidir.


Pudra

Pudra

Pudra kullanımı sonlandırılmalıdır. Yaşlı görünüme davetiye çıkaran makyaj malzemesidir. Buna rağmen kullanılacaksa şeffaf yapılı olanları seçilmelidir.


Kapatıcı

Kapatıcı

Kapatıcı seçiminde dikkatli olunmalıdır. Morluk ve lekeleri kapatmak isterken olunandan da yaşlı gözükmek olasıdır. Her kapatıcı cilde uygun değildir, satın almadan önce mutlaka denenmelidir. Biraz yumuşatıcı iyi gelir. 30’lu yaşlardan sonra cilt ağır ağır ışıltısını kaybetmeye başlar. Ancak kremsi parlatıcılar yardımıyla bu ışıltı geri kazanılabilir.


Rujda kalıcılık

Rujda kalıcılık

Ne yazık ki yaş ilerledikçe dudaklar da incelir. Bu yüzden de daha önceleri vazgeçilmez olan şeffaf dudak parlatıcıları yerine doğal rengine uygun ruj ve parlatıcıları seçmek idealdir.


Kaşları Unutmayın

Kaşları Unutmayın

İnsanların yaşı ilerledikçe yüzleri de asimetrikleşir. Bunun farkına varılması durumunda hemen cımbızla kaşlara saldırmak yerine profesyonel bir yardım talep etmek doğru olanıdır.


Maskara

Maskara

Maskara kullanımında yapılan genel hata, kirpikleri kalınlaştırmaya çalışmaktır. Kirpikler ağırlaştıkça düzleşir. Maskara tercihini kirpikleri kalınlaştıran değil, uzatan ürünlerden yana kullanmak gerekir.


Göz Makyajı

Göz Makyajı

Göz makyajı yapmadan evvel bir astar kullanılmalıdır. Evvela göz kapaklarında ufak kırışıklıklar varsa bu adım atlatılmamalıdır. Ancak kullanırken miktarına çok dikkat edilmeli, fazla kaçırılırsa göz farıyla birlikte bulamaç haline gelebilir.


Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Ciltteki parlamayı kontrol altına almak ve cilt yağını temizlemek için kullanılan kâğıtların yanı sıra deodorant ile de bu iş halledilebilir. Parmak uçlarına deodorant sıkılıp gözaltlarına ve t bölgesine küçük dokunuşlarla uygulanmalıdır. Bu, cildin mat görünmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir