Eyeliner Nasıl Sürülür ?

Paylaş

Kadınların hayatında özel önem verdiği makyajda eyeliner, kuşkusuz önemli role sahiptir. Bilinmelidir ki eyeliner’ın sürülüş biçimi ifadeyi belirtir. Güzel, çekici ve çarpıcı bir bakış etkisi için eyeliner sürmeye özen gösterilmelidir. Aslında zor olmayan, fakat biraz deneyim gerektiren özel bir makyaj uygulamasıdır. İlk etapta zorlananların krem yapılı eyeliner kullanması önerilir. Piyasada suya dayanıklı krem eyelinerlar mevcuttur.

Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nasıl Sürülür

Günlük Makyajda Eyeliner Seçenekleri

Günlük makyajda üç farklı seçenek mevcuttur.

 1. Keçe uçlu eyeliner
 2. Eyeliner fırçasıyla beraber kullanılan jel kıvamlı eyeliner
 3. Likit (Sıvı kıvamlı) eyeliner

Kolay ve etkili bir makyaj için keçe uçlu eyeliner önerilmektedir.

Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner Nasıl Çekilir

Temel Manada Eyeliner Çekme Taktiği

Eyeliner çekmede temel yöntemi göz kapağının orta kısmından veya hemen göz bitişinin sonundan başlanılmasıdır. Günlük makyajda kuyruk kısımları çok kısa yapılır. Evvela kuyruğun yapılıp sonra başa dönülmesi uygundur.

Eyeliner çekilirken göz kapağı kesinlikle fazla gerilmemeli, zira bu durum kapağın üst üste binmiş boğuk ve hoş olmayan görüntüye neden olan çizgiler oluşmasına vesile olur.

Eyeliner Nasıl Yapılır

Eyeliner Nasıl Yapılır

Eyeliner Sürme – Çekme Yöntemi

Kusursuz ve etkileyici bir göz makyajı yapmak için eyeliner uygulamasına önem verilmelidir. Bunun için tüm süreç ve işlemler özellikli önem arz ettiğinden her adımda dikkatli olunması gerekir.

 1. Evvela gözün bitiş çizgi belirlenir.
 2. Sonra bitiş çizgisinden yukarı istenilen uzunlukta uygun bir çizgi çizilir.
 3. Kuyruk kısmı ne kadar isteniliyorsa o kadar uzun çizgi yukarıya uzatılır.
 4. Ardından göz pınarına gelinip, oradan da göz bitimine değin uzanan bir çizgi çizilir. Ne kadar kirpik diplerine yakın olursa, o kadar etkili görünüm kazandıracaktır.
 5. Bu ilgili çizgi, göz biriminde diğer çizgi ile birleştirilir. Bu çizgi ince olmalıdır. İlk başta ince çizgi çekilmesi daha kolay ve kusursuzluğun ilk adımıdır.
 6. Aynı çizginin üzerinden bu kez daha kalın yapıda çizgi çizilerek geçilir. Kalınlık kişinin isteğine bağlı yapılır.
aylaynır nasıl sürülür

aylaynır nasıl sürülür

En Basit ve Kolay Yoldan Eyeliner Nasıl Sürürülür – Çekilir

Eyeliner sürme işleminde nitekim birçoğu kolay eyeliner nasıl çekilir sorusunu aklında canlandırır. Bu sorulara da elbette ki yanıt vermek kolay. Bunun için bilinenden biraz daha farklı yöntem ve incelik kullanmak yeterlidir.

 1. Baş, geriye doğru eğilir.
 2. Elle cilt hafifçe gerdirilir. Elin sabit tutulması için dirsek bir masa veya sabit nesneye dayatılmalıdır. Titreme riski bu sayede engellenir.
 3. Eyeliner sürme esnasında aşağıya doğru bakılması uygundur ki, göz kapanın düz olması sağlanabilsin.
 4. Kontrolü kolay asansörlü kalem eyeliner seçilebilerek işleme başlanabilir. İstenilen kalınlık bu tip eyelinerlarla mümkündür. Yoğun siyah renkli, mat dokudaki ürünlerin derinlik kattığı unutulmamalıdır. Krem yapıdaki eyeliner da kullanılabilir. Bu tip eyelinerların da kullanımı kolaydır. Ancak keçe krem formunda likit eyeliner seçilmesi daha çok önerilir ki, kolay kullanım sunan en ideal eyelinerlardandır.
 5. Seçilen ürünle net hatlı ve belirgin bir çizgi çizilir. Sonrası kişinin zevkine ve sanat anlayışına bağlıdır.
İnce Eyeliner Nasıl Çekilir

İnce Eyeliner Nasıl Çekilir

İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

Mümkün oldukça kirpik diplerine yakın çizgi çekilmeli ve likit eyeliner tercih edilmelidir. Kalem formlu eyeliner daha yoğun ve kalın çizgiler sunar. Likit yapılı eyeliner ise daha ince çizgilerin kolaylıkla çekilebilmesine olanak sunar. Her zaman ilk etapta ince çizgiler çizilerek sürme işlemine başlanması önerilir.

Not: Kaliteli ve yetenekleri ispatlanmış ürünleri seçmek, her zaman makyajın verimli ve görünümün de etkili olmasını sağlar.

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir