Ev Yapımı Cilt ve Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Paylaş

Adım adım yaşlandığımız için ciltle ilgili birçok konuyu dikkate almaya başlamalıyız. Cilt kuruyup sarkarak daha az yağ üretmeye başlar. Kim böyle bir cilde sahip olmak ister? Bunu önlemek için erken yaşlarda önlem almaya başlamalısınız.

Çözümlerden biri cilt sıkılaştırıcı maskeleri tercih etmek. Aşağıda evinizde kolayca yapabileceğiniz birkaç basit cilt sıkılaştırıcı maske tarifi var. Daha genç bir cilde sahip olmak için en az haftada bir kez bu yüz sıkılaştırma maskelerinden herhangi birini uygulayın.


Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler: Yumurta Akı

Uygulaması: Yumurtayı kırın ve akını sarısından ayırın.Yumurtanın akını direk yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Ilık suyla yüzünüzü yıkayın.

Yumurta cilt sıkılaştırmak için bilinen ve çoğunlukla tarafımızda kullanılan en yaygın malzemedir. Bu, cildi sıkılaştırır ve sağlamlaştırır. Bu yüzden bütün bu tarifleri yapmak için vaktiniz yoksa bu maskeyi kolayca kullanabilirsiniz. Bu tarif cildinizde harikalar yaratacaktır.


Yumurta Akı Ve Kil Maskesi

Yumurta Akı Ve Kil Maskesi

Yumurta Akı Ve Kil Maskesi

Malzemeler: 1 yumurta beyazı, Kil tozu, Kuru cilt için gliserin, Bal

Uygulaması: Yumurtayı kırın ve akını sarısından ayırın. Bunu kil,gliserin ve balla karıştırın ardından yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekletin ve ılık suyla yıkayın .Bunun yanı sıra Fuller’s Earth ya da Multanimitti de kullanabilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa gliserin eklemekten sakının.

Kil tozu ya da multanimitti cilt tonunuzu iyileştirir, lekelere, sivilcelere, yanıklara vs karşı savaşır. Bu, ciltten aşırı yağı emer ve yüzünüzdeki kan dolaşımını harekete geçirir. Multinimittiyi zaman zaman marketten aldığınızda düzenli olarak kullanabilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir konu ise; multanimitti yalnızca yağlı ciltler içindir ve kuru ya da hassas ciltler için değil.


Yumurta Akı Ve Yoğurt Maskesi

Yumurta Akı Ve Yoğurt Maskesi

Yumurta Akı Ve Yoğurt Maskesi

Malzemeler: 1 yumurta akı, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1/8 ml şeker

Uygulaması: Yumurtayı kırın ve akını sarısından ayırın. Yoğurt ve şekerle iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin ve ılık suyla iyice durulayın. Yoğurt, lekelere karşı savaşır ve cildi çok iyi temizler. Şeker en doğal dökücüdür. Temizler, ölü hücreyi ortadan kaldırır, nemlendirir ve erken yaşlanmaya karşı oldukça etkilidir.


Lahana Ve Pirinç Unu Maskesi

Lahana Ve Pirinç Unu Maskesi

Lahana Ve Pirinç Unu Maskesi

Malzemeler: 2-3 lahana yaprağı, 2 yemek kaşığı pirinç unu, Birkaç damla badem/zeytin yağı

Uygulaması: Lahanayı ezin ve lahana yaprağı macunu hazırlayın. Pirinç unu, badem veya zeytin yağıyla iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Ilık suyla iyice durulayın Eğer cildiniz yağlıysa bu karışıma zeytin yada badem yağını kullanmaktan sakınabilirsiniz. Ayrıca, eğer isterseniz yumurta akını da ekleyebilirsiniz. Bu karışımdaki lahananın işlevini merak edebilirsiniz. Fakat lahana yapraklarının kırışıklıklara ve sarkık cilde karşı savaştığı oldukça iyi bilinir. Badem yağı ve zeytin yağı da cildi nemlendirir.


Lahana Ve Bal Maskesi

Lahana Ve Bal Maskesi

Lahana Ve Bal Maskesi

Malzemeler: Lahana yaprağı, Bal, Yoğurt, Kuru cilt için badem/zeytin yağı

Uygulaması: 2-3 lahana yaprağı alın ve macun kıvamına getirin. Bir kabın içinde bal ve yoğurtla iyice karıştırın. Kuru ciltler için karışıma badem yağı ya da zeytin yağı eklenebilir. Karışımı uygulayın ve 15-20 dakika bekletin.Ilık suyla iyice yıkayın.

Bütün bu malzemeler evde kolayca bulunabilir. Bu makaledeki cilt sıkılaştırıcı yüz maskelerinin size yardımcı olacağını umuyoruz. Bu yüzden hangi maskeyle başlayacağınızı bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir