Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Paylaş

Her bayanın saç rengi seçiminde yaptığı başlıca yanlış, cilt tonuna uygun saç rengi seçmemeleridir. Cilt tonu rengi, saç renginin nasıl görüneceğine karar veren temel etkendir. Şayet cilt teni rengi uygun bir saç rengi ile uyumlu olursa adeta doğal ve büyülü görünüm elde edilebilir, aksi durumda saçlar yabancı imiş gibi görünecek ve sanki kişiden ayrı bir aksesuar gibi duracaktır. Bu yüzden uyumluluk önemlidir. Birçoğu ten rengi ne olursa olsun sarı tonlu saç boyalarını tercih etmekte ve düşünmeden saçlarını boyatmaktadır. Lakin muhakkak doğru seçim yapılması gereken bir husus iken yanlış kararlar alınabilmektedir.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Aslında hiçbir bayan çirkin değildir. Doğru seçim yapmayan ve kötü görünüm kazanan bayanlar vardır. Bu yüzden iç güzelliğin büyülenmişçesine dışa vurulmuş aynası olan  dış güzellik, büyülük gerçeklik ilkesine bağlı olarak doğru biçimde yansıtılmalıdır. Günümüz dünyasında kozmetik ürünlerle saç renkleri muazzam zenginlik kazanmış ve birçok çeşit barındırmıştır. Bakır saç renkleri, bal köpüğü gibi daha birçok saç rengi mevcuttur. Kahverengi, sarı, kumral, karamel diye uzayıp gider bu liste böylece.

esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri

esmerlere yakışan saç renkleri ve kesimleri

Gel gelelim sürecinden esmer ten ile saç rengi uyumluluğuna ki, cilt kusurlarını büyük ölçüde maskeleyen cilt tonu nitekim esmer ten rengidir. Esmer bayanların cilt kusurları pek bir önemsiz görünmektedir. Doğallığa en yakın kadın teni bilindiği gibi esmer tendir. Fakat bu hoş ve endama layık güzelliğe vesile olan ten rengi, saç rengi seçiminde oldukça büyük dikkat gerektirmekte ve özenle saç rengi uygulaması yapması gerekmektedir. Saç rengi ve modeli ten rengine; hele de esmer tene uygun değilse, güzellik dillere destan, büyüleyicilik baş tacı olsa nafile. Saçlar güzelliği ve rüküşü kırabilmektedir. Bu yüzden özenle uygun renk seçilmelidir.

esmerlere yakışan renkler

esmerlere yakışan renkler

Esmer Ten Rengi İçi En Uygun Saç Renkleri:

Esmer hanımlar için genellikle kumral, küllü ve koyu tonlu saç renkleri uygundur. Sıcak diye nitelendirilen saç renkleri yani karamel, kızıl tonları gibi saç renklerinden uzak durulmalı ki, maalesef esmer bayanlara pek yakışmayan saç renklerindendir. Halihazırda epeyce iddialı olduğundan mertebece cansız ve de küllü tonlar ilk etapte seçenekler arasında dengelenmelidir. Esmer tenler için doğalk renkler öncelik verilmesi gereken saç renkleridir. Sarı kesinlikle olmaz diye bir kaide olmamakla beraber, birçok renk seçeneğinin de olmadığı, uymadığı aşikardır. Bu seçenekleri bir tarafa bırakıp küllü sarı, papatya sarısı, küllü koyu sarı gibi renkler denenebilir. Genellikle kış insanıdır esmerler. Kumral ve beyaz tenliler de ilkbahar insanı denilebilir.  Malumdur ki esmerler fevkalade bronzlaşabilmektedir. Beyaz ve buğday tenliler biraz zorluk yaşarlar bu hususta. Dolayısıyla bronzlaşmış esmer bir ten için mavi-küllü renkler de ideal saç renkleri olabilmektedir. Tercih edilmemesi gereken başlıca renkler ise turuncu-bakır rengidir. Fakat saf bakır iyi durabilir.

Esmere Kumral

Modanın popüler renklerinden olan kumral, filmlerde ve birçok çevrede tercih edilmektedir. Esmer tenlere yakışan ilk saç renklerinden birisi de kumraldır. Orta düzeyli, koyu tonlar seçilmelidir. Açık renk çiğ görünüm sunacaktır zira. Yaygın uygulanabilecek kumral saç renkleri arasında; küllü kumral saç rengi, karamel kumral saç rengi, altın kumral saç rengi, koyu kumral saç rengi ve geri kalan kumral tonları bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir