Esmer Tene Makyaj

Paylaş

Her kadın güzeldir, dahası özeldir. Ancak esmer kadınların çekiciliği hususunda söylentilerin olduğu da bir gerçektir. Tabi ki bu güzelliğin ön plana çıkarılması ve kusursuz görünümün elde edilmesi de uygun makyajla mümkün olabilmektedir. Esmer tene gelişi güzel makyaj yapılmaması doğru bir karar olduğundan, yöntem ve taktikler de harfiyen uygulanmalıdır.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmer Tene Makyaj Yapma ve Dikkate Alınması Gereken Hususlar

Fondöten seçimi ve pürüzsüz cilt elde etme: Esmer tenli ciltler, genellikle yağlı veya çabuk yağlanma gösteren ciltler olduğundan yağsız ve toz fondötenler seçilmeli ve ten rengine uygun olmayan, aşırı açık veya koyu renkler kullanılmamalıdır.

Pudra seçimi ve makyaja hazırlık: Esmer genler için en ideal pudra çeşitli cilt yapısına, ten rengine uygun ve kapatıcılığı yüksek pudralar seçilip sürülmelidir. Ayrıca pudranın yağsız olmasına da dikkat etmekte fayda var.

Keskin ve anlamlı bakışlar için kaş, göz çevresi ve kirpik makyajı: Bu hususta akla gelen ürünler kuşkusuz rimel, far, göz kalemi ve eyeliner gibi kozmetiklerdir. Kasların dolgun görünmesi gerekeceğinden kaş kalemiyle kaşlardaki boşluklar doldurulmalıdır. Göz kalemi ve far kullanımında da zevkten önce ten rengiyle uyumu dikkate alınmalı ve genellikle mürdüm, gri, kırmızıya dönük kahve tonları, altın rengi, bakır rengi ve kahverengi tonlar tercih edilmelidir. Kirpikleri rimel, iki kat sürülebilir. Fakat topaklanma gibi sorunlara karşı kirpik tarağı ile son kez daha üstünde gidilebilir.

Dolgun ve çekici dudaklar için ruj kullanımı: Tabir yerinde olursa kiraz gibi parıltılı dolgun dudaklar için fondötenin dudaklara da sürülüp sonrasında ruj uygulamasına geçilmelidir. İllâ ki köyü tonlar seçilecek diye bir şey yok, aksine gündüzleri açık tonlar, hatta parıltılı renkler seçilebilir. Akşamları da tüm dikkatleri odağında olmak için aşırı olmasa da kırmızı renkli ruj sürülebilir.

Eşsiz nitelikte kusursuz yanakların makyajı: Makyajın son dokunuşu denilebilir. Esmer tenli kişilerin allık seçiminde şeftali ve kahve tonlarına başvurması güzelliğin elde edilmesi ve makyajın kusursuzlaştırıcı hâl alması için önemlidir.

Esmer tenli bayanların makyajda bilmesi gereken en önemli unsur ten

rengine uygun tonlarda makyaj ürünleri seçmesidir. Ayrıca makyajın hangi güne özel olduğu ve giyilen kıyafetin renginin de ne olduğu önemlidir. Zira makyaj, her zaman kıyafet ve tenle uyumlu olmalıdır.

Esmer Tene Makyaj

Esmer Tene Makyaj

Esmer Tenli Bayanlara Özel Altı İnci Tanesi Güzellik Sırrı

Makyaj, nitekim kişinin güzelliğini ortaya çıkaran özel bir sanattır. Renk ve dokularla oynamak, özel sanat eserleri ortaya koyar. Esmer hanımlar için makyaj farklı bir boyutta incelenmelidir ki, esmer tenliler için güzellik adeta zarif ve inci tanesinde bir buse gibidir. Esmer tenli bir bayanın güzelliğini ve zarafetini ortaya çıkarmasının altı önemli inci tanesi bulunur.

Okyanusun mercan vurgusu: Mercan rengi, vişneçürüğü ve benzeri etkileyici renkler koyu saçlara mükemmel uymaktadır. Saçlarla birlikte esmer tende nadide dudaklara da özel vurgu kazandırmakta ve kişinin eşsiz güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Dudaklara mercan vurgusu yapmak, sanatın inceliklerindendir.

Dudaklardaki neon pembenin albenisi: Soluk renkler dudakları soluk ve mat gösterir. Bu yüzden canlı ve bir o kadar da parıltılı renkler seçilmelidir. İnce eyeliner ve maskara ile de kusursuzluk yakalamak mümkündür.

Elmacıklara pembe desteği: Yanaklar makyajın son dokunuşunu temsil eder. Bu yüzden son dokunuşun kusursuz olması önemlidir. Allıklarda hafif pembemsi renk, doğal ve sağlıklı ışıltı kazandıracak, yoğun pembe ve turuncu tonları ise esmer teni zarifleştirecektir.

Bakışlarda mana gizleme sanatı: Gözler zihnin aynası, ayna da güzelliğin şahididir. Mavi renkli gözlere ve koyu saçlara sahip bayanların tercih etmesi gereken renkler elbette ki; mürdüm, zümrüt yeşili, koyu kahve ve yakın tonlardır. Yeşil göz, koyu saçlı esmer bayanlar için ise mor, koyu yakut kırmızısı ve amber kahvesi muazzam bir netice sunacaktır. Kahve tonlu gözler, şarap rengi, koyu menekşe, lacivert ve koyu yeşil tonlarını ister ki, bu tonlarda gözlere uygulanan eyeliner, göz farı yahut kalem adeta esmerin dünya güzelini ortaya çıkaracaktır.

Kusurlara Veda: Her şeyden önce fondöten ve pudra kullanımı önemlidir. Kusurları kapatmada uygun tonlar ki, koyuya yakın renkler etkili olacaktır.

Fümenin gücü: Göz rengi ne olursa olsun füme far yardımıyla yapılacak dumanlı göz makyajı, kişiye adeta büyülü güzellik kazandırır.

Not: Fazla miktarda ürün kullanımından, aşırı sıklıkta makyaj tazelemek ve kalitesiz ürün seçiminden kaçınılmalıdır.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir