Ela Göz Makyajı

Paylaş

Özellikle ela gözlü bayanların göz makyajı seçiminde dikkatli olması gerektiği değişmez bir gerçektir. Çünkü seçilen renge göre göz rengi değişim gösterebiliyor. Ela gözlü bayanların makyaj için tercih etmeleri gereken tonlar;  toprak renkleri, mavi, mor, yeşil ve gri gibi renklerdir. Ela gözler hem yeşile ve hem maviye yakın olduğu için yapılan her göz makyajı oldukça hoş olacaktır. Göz makyajında kullanılacak doğru renkler seçildikten sonra kusursuz makyajlar yapabilir.

Ela Göz Makyajı

Ela Göz Makyajı

Eyeliner uygulaması ile ela gözlerin daha çok dikkat çekmesi sağlanabilir, kahverengi tonlar göz makyajınızda tercih edilerek doğal bir görünüm elde edilebilir. Özellikle de altın tonları ile yapılmış gece makyajları pek bir hoş durmaktadır.

Ela Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ela gözlere yakışan en hoş ve güzel makyaj, altın rengi ile yapılan makyajdır. Özellikle ünlülerinde kırmızı halı makyajında altın rengini tercih etmesi bu hususta önem arz ediyor.  Böylelikle herkesin dikkati kolaylıkla çekilebiliyor. Ela gözlü kişilerin makyaj esnasında kesinlikle göz kalemi kullanması gerekiyor. Bu adeta sihirli bir dokunuş niteliğindedir. Siyah tonlu kalem kullanımında bir sakınca yoktur.

Ela Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ela Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ela ile kahverenginin zıtlık özelliği olduğundan dolayı kahverengi tonlarına da yer verilmesi güzellik için bulunmaz bir gereçtir. Mor ve eflatun tonları da ela göz makyajı için uygun renkler arasındadır. Makyaja sıcak renkler elde etmeye yardımcı olur.

Gözleri ön plana çıkartmak için ise metalik farların kullanılması önerilir. Ayrıca koyu gri tonları da göz makyajında harikalar yaratabilir.

Bunlar haricinde ten rengine uygun tonlar da göz makyajında kullanılabilir, lakin aşırı açık kahverengi tonlarından kaçınılmalıdır. Siyah göz kalemi kirpik diplerine sürüldükten sonra dağıtarak, buğulu bir göz makyajı sağlanabilmektedir.

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela renk ve göz, pek zor bulunan göz rengidir. Bu renk göz sahipleri pek bir şanlıdır.

Dünyanın hemen hemen hiçbir bölgesinde sıklıkla denk gelinemeyecek göz rengine sahip bayanlar için müthiş makyaj teknikleri vardır. Temel teknik ise ela göz makyajını yaparken doğru bir makyaj takımı, rengi ve alanı oluşturmaktır. Bu konu da en önemli şeyin bu olduğunu söylemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir