Dudak Peelingi

Paylaş

Değişiklik gösteren hava koşulları vücudumuzun her bölgesinde oluştuğu etkileyici olduğu gibi dudaklarımız üzerinde de etki sahibidir. Yazımızda dudak pelengi nedir, nasıl yapılır bu konuya dair sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Keyifli okumalar dileriz.

Dudak Peelingi Nedir?

Dudaklarımız hava koşulları, cilt yapımız ve bazı dönemsel sağlık sorunları sebebiyle kuruyup , kabuklu bir yapıya sahip olabilir. Bu hem görüntü olarak hem de makyaj uygulamalarında istediğimiz görünümü elde etmemize engel, sinir bozucu bir durumdur. Dudaklarımızın kabuklu görünümünden kurtulabilmek için bazı kozmetik kökenli ürünler kullanarak kurtulabiliriz. Ama bu her zaman ise yaramaz  ise yaramadığı durumlarda dudaklarımız üzerinde oluşan kabuklu yapıyı  yani ölü deriyi arındırmamız gerekebilir. Yine bunu yapabilmemiz için bir çok kozmetik urun üretilmiştir. Dudaklarınızdaki istenmeyen ölü derinin temizlenmesi işlemi dudak peelingi olarak ifade edilir.

Dudak peelingi yaparken kullanabileceğimiz kozmetik dudak bakim ürünleri kristal yapıya sahip materyaller barındırır. Bu kristal materyaller dudak peelingi yaparken yumuşak ve dairesel hareketler uyguladığımızda,  ölü deriyi aşındırarak dudak yüzeyinden ayırır ve dudaklarınızı temizler. İçeriğinde bulunan besleyici yağlar sayesinde de dudaklarınızı nemlendirir ve dudak yapısının soyularak temizlenmesi esnasında zarar görmesini engeller.

Evde Dudak Peelingi Hazırlama

Dudak peeling uygulamasını seçkin cilt bakım merkezlerinde yaptırabilirsiniz. Ancak pahalı uygulamalara ve pahalı kozmetik ürünlere ihtiyacınız olmadan da dudaklarınızda oluşan istenmeyen ölü  deriden kurtulmanız mümkün.

Malzemeler;

  • Bir kaç damla jojoba yağı
  • Bir kaç damla kati Hindistan cevizi yağı
  • Birkaç damla tatlı badem yağı
  • Bir kaç damla zeytin yağı
  • Bir cay kaşığı kadar esmer seker

Evet dudak peeling ürününüzü evde hazırlamanız için ihtiyaç duyduğunuz ürünler bu kadar az ve basit.

Öncelikle hatta Hindistan cevizi yağını benmari usulü uygulayarak sıvı hale getiriyoruz. Ardından içerisine jojoba yağını, tatlı badem yağını ve zeytinyağını ilave ederek iyice karıştırıyoruz. Karıştırma işleminin ardından bir kaç dakika kadar soğuması için bekleyeceğiz. Son olarak bu karışımın içerisine esmer şekeri ilave ediyoruz ve erimemesine dikkat ederek karıştırıyoruz. İŞte dudak peeling ürününüz hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir