Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Paylaş

Hepimiz dönem dönem uzun saçlarımız olsun isteriz. Saçımıza istediğimiz formu verirken izlediğimiz yolların, kullandığımız yöntemlerinde doğal yöntemler olması hepimizin tercihidir. Durum böyle olunca saçlarımızı uzatmak için hangi doğal yöntemler ve ürünler kullanılabilir bunları sizin için yazımızda derlemeye çalıştık. Faydalı olmasını dileriz

Hint Yağını Tercih Edin!

Saçlarınızı uzatmak için şüphesiz kullanabileceğiniz en etkili ürünlerden biri Hint yağı. Hint yağı ile saçınıza maske yaparak saçlarınızın daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. Hint yağının içeriğinde bulunan bileşenler saçlarınızın hem uzamasını hem de uzarken parlaklık kazanmasında etkili olacaktır. Hint yağı ayrıca kaş ve kirpiklerinizin uzaması için de etkili bir formüldür.

Vücudunuza İYİ BAKIN!

Saçlarımızın da vücudumuzdan güç aldığını unutmamamız gerekir. Bu anlamda eksik bıraktığınız uykunun, yeterli miktarda tüketmediğiniz suyun ve beslenme düzeni ve içeriğinizin de saçlarınızın sağlıklı uzamasında etkili olduğunu belirtmemizde fayda var.

Bakım Ürünleri Ve Şekillendiricilere Dikkat!

Yoğun tempolu bir hayatınız varsa güzel görünmek zorundasınızdır ve güzel görünmenin formülü saçlarınızdan geçer. Saçlarınızı şekillendirirken kullandığınız yeni nesil yöntemler aslınızda saçlarınıza zarar verir. Zarar görmüş saçın uzaması mümkün olmayacaktır. Bu sebeple kullandığımız kişisel bakım ürünlerinden, saç şekillendiren elektronik cihazlara kadar dikkatli tercihlerde bulunmanız gerekir. Ayrıca saçınıza nasıl davrandığınızda bu süreçte etkili olacaktır. Saçlarınıza nazik davranın. Kullanacağınız tarağınızın yumuşak uçlu olmasına ve saç tipinize uygun olmasına dikkat edin.

Vitaminler Saç Dostu

Vücudunuzu beslemenin saçlarınızı beslemenin de bir yolu olduğunu söylemiştik. Bu anlamda gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra ihtiyaç duyduğunuz bir vitamin var ise vitamin takviyeleriyle bu eksikliğinizi gidermeniz saçlarınızın etkili bir biçimde ve daha kısa sürede uzamasına etki edecektir.

Bitkisel Keratin Kullanın

Saçın ana maddesinin keratin olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kullanacağınız bitkisel keratin serumlarıyla saçlarınızı güçlendirebilir, beklediğinizden daha çabuk sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. Ancak ürün seçimi yaparken dikkatli ve seçici olmanızı tavsiye ederiz. İnternetten yapacağınız küçük bir araştırma hangi ürünü kullanmanız gerektiğine yardımcı olacaktır.

Saçlara Özgürlük!

Saçlarınızı sürekli toplamayın. Evet, yanlış okumuyorsunuz. Yapılan araştırmalar saçlarınızı sürekli toparlamanızın da uzama üzerinde olumsuz etkisi olduğunu kanıtlamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir