Evde Yüz Maskesi ve Yüz Bakımı Nasıl Yapılır ?

Paylaş

Kış aylarında, cildin yaz aylarındaki gibi yumuşak, pürüzsüz ve pembe görünümünü korumak zordur. Aşağıdaki öneriler ve ev yapımı tarifler, cildinizin görünümünü kesinlikle iyileştirecek ve parlaklık ile yumuşak doku kazanması için cildinizi çok iyi besleyecektir. Fakat her cilt bakımında olduğu gibi, hemen olağanüstü sonuçlar beklemeyin. Maksimum yararlarını ve kalıcı sonuçları görebilmek için biraz zamana ve düzenli kullanıma ihtiyaç vardır.

Evde Yüz Maskesi ve Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Konu yenilenmeye, gençleşmeye ne nemlendirmeye geldiğinde, akla gelen iki esas malzeme vardır: Avakado ve papaya. Avakado bir hidrasyon mucizesidir ve hassas ciltler için harikadır. Papaya da doğal bir maske görevi gören mucizevi bir meyvedir. Alfa hidroksi asit,beta kerotin ve c vitamini bakımından zengindir ve bu, daha sıkı,elastik, genç görünümlü cilt sağlar. Aşağıdaki bir çok yüz bakımı bu malzemeleri içerir.

Evde Yüz Maskesi

Evde Yüz Maskesi

İşte bu ev yapımı yüz maskelerini uygulamak için yöntemler şunlardır:

  • Taze (konserve değil) ve olgun meyveler kullanın.
  • Temiz bir ciltle başlayın.
  • En iyi sonuç almak için, yüzünüzü ve boynunuzu buharlaştırın ya da dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta bir lifi, gözenekleri açmak için yüzünüze koyun.
  • Herhangi bir bakım uygularken gözlerden ve dudaklardan kaçınarak, parmak uçlarınızla dairesel şekillerde, nazikçe masaj yapın. Eşit uygulayın.
  • Maskeyi sürdükten sonra rahatlamaya ve diyalogtan kaçınmaya çalışın. Yüz kaslarınızı rahatlatacak her şeyi yapabilirsiniz; müzik dinleyin,gözlerinizi kapatın, uzanın, okuyun, göz kapaklarınızın üzerine salatalık dilimleri koyun, yeter ki uyuyakalmayın.
  • Durularken, sıcak su ve lif kullanımının ardından,gözenekleri kapatmak için yüzünüze soğuk su çırpın. Ekstra nemlendirme için, sıcak su kullanmadan önce maskeyi sütle durulayın.
  • Kurulayın.
Ev yapımı yüz maskesi tarifleri

Ev yapımı yüz maskesi tarifleri

Basit Avakado: Bu basit maske için ihtiyacınız olan tek şey: hamur haline getirilmiş bir olgun avakado.15 dakika bekletin.

Püre Avakado: 1 olgun avakadoyla, 1 çırpılmış yumurta beyazı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini tamamen karıştırın.15 dakika bekletin.

Nemlendirici: 1 oldun avakadoyla, 1 yemek kaşığı yoğurt, 3 yemek kaşığı zeytinyağ ve bir yemek kaşığı balı karıştırın.20 dakika bekletin.

Temiz Fırçalama Yöntemi: Pürelenmiş bir papayanın yarısıyla, yarım fincan öğütülmüş şeker ve ¼ fincan yulaf ezmesini karıştırın.Fırça olarak kullanın.

Dengeli Stevenler: 1 papaya, 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 yumurta beyazı,2 yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın.15 dakika bekletin

Tropikal Cennet: Küçük bir papayanın 1/2siyle, 1 fincan ananasla 1 yemek kaşığı balı püreleyin.20 dakika bekletin.

Yenmelik Tat: Olgun bir muzun yarısını,yarım fincan yoğurdu ve bir yemek kaşığı balı karıştırın.15 dakika bekletin.

Huzurlu bir esinti: Ezilmiş yarım salatalığı bir yemek kaşığı yoğurtla karıştırın.20 dakika bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir