Çekik Göz Makyajı

Paylaş

Artık her bayanın olmazsa olmazı olan, hayatlarının büyük bir parçası olan makyaj ve özellikle de göz makyajı uzmanlık ve özen gerektiren bir husus haline gelmiştir. Her göz yapısının farklı bir taktiği vardır. Çekik gözler içinde özel bir uygulama taktiği ve uyulması gereken konular söz konusudur. Eyeliner, göz kalime gibi uygulamalar için evvela göz şekli dikkate alınmalıdır. Çekik gözler için biraz ovalleştirme amacıyla eyeliner uygulanmalıdır.

Çekik Göz Makyajı

Çekik Göz Makyajı

Çekik gözlü kişilerin gözlerini daha çekik gösterebilecek göz makyajından ve eyeline uygulamalarındna uzak durması gerekir. Eyeliner göz makyajında en önemli malzemelerdendir. İlk etaplarda profesyonellik gerektirse de zamanla kolaylık kazanabilecek bir uygulamadır. Çekik göz makyajında temel gaye göz kenarlarına yoğunlaşmak önemlidir. Dipliner ise yalnızca göz kenarlarına uygulanmalı, çok ince bir hat şeklinde gözün ortasına doğru ilerletilmelidir.

Siyah göz kalemi ise sadece gözün ortasından dışarıya doğru sürülmesi gerekir. Kalem fırça ile de yayılması makbul olacaktır. Akabinde de kıvırıcıyla kıvırılan kirpikler rimellenir. Tek katın kurumasının ardından ikinci kat rimel uygulanmalıdır. Topaklanmalara karşı önlem alınması ve benzeri sorunlara karşı çareler üretilmesi önemlidir. Ayrıca rimelin ikinci katmanı yalnızca göz kenarındaki kirpiklere uygulanır. Alt kirpiklere de rimel yalnızca göz kenarlarına yapılacak şekilde sürülür. Göz kenarlarına aslında tam manada yoğunlaşılması gereken göz makyajıdır.

Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Çekik Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Çekik göz makyajı denildiğinde aslında akla iri göz makyajı gelir. İri göz makyajı uygulamasıyla açık renklerde makyaj yapılması durumu çözecek ve eşsiz güzellik sunacaktır. Pembe gibi tonlar sabahın erken saaatlerinden itibaren gün boyu rahatlık sunan renklerdir. Ayrıca kahverenginin açık tonları da birhayli yardımcı tonlardır enerjik bir yaşam için. Sabah göz makyajının tamamlanmasında ince kalem hattı çizilmelidir. Bu sayede eyeliner akma tehlikesi ortadan kaldırılır. Bu şekilde hem kalıcı, hem de etkili göz makyajı elde edilebilir.

Gece makyajında ise gözlere yapılacak olan siyah ve koyu tonlarda makyaj ideal olacaktır. Bakışların derfin, manalı ve eşsiz yapıda olmasına yardımcı olur. Kaş altına, göz pınarına doğru beyaz far uygulaması etkiyi artırıp makyajın yönünü başarıya ulaştıracaktır. Alt göz kapağından da kirpik diplerine doğru siyah far uygulaması mükemmelliği sağlayacaktır. Bu sayede de buğulu bakışlar elde edilebilecektir.

Çekik Gözlülere Makyaj Nasıl Yapılır

Çekik Gözlülere Makyaj Nasıl Yapılır

Çekik Göz Makyajında Uyarı ve Tavsiyeler

  • İri göz görünümü için kesinlikle iç bölümlere kalem sürülmemelidir.
  • Gözün iç bölgesine beyaz kalem sürmek daha mantıklıca bir iştir.
  • Eyeliner ile ovalleştirme işlemi yapılmalıdır.
  • Göz kenarlarına yoğunlaşılmalı ve titizlikle kalem uygulaması yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir