Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Paylaş

Kişinin zorlandığı en önemli husus olmuştur her zaman saç rengi seçimi. Genellikle ten uyumuna dikkat edilmesi gerektiği için uyumlu rengi yakalamakta zor bir süreçtir. Genel manada buğday tenli kişiler için uygun saç renkleri arzu edilen renkten çok uygun özellikteki renktir. Çevreden “Bu renk sana çok yakışmış, uyumlu olmuş” sözcüğünü duymak elbette ki, “Hiç yakışmamış bu.” Sözcüğünü işitmekten çok daha evladır. Bu yüzden ten renginin iki çeşit olduğu, bunlarında sıcak ve soğuk olarak tanımlandığı bilinmeli ve buna göre renk seçilmelidir. Sıcak tenli kişilere çoğunlukla sarı ve altın tonları yakın iken, soğuk tenli kişiler için de mavimsi tonlar daha uygun olacaktır.

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Buğday tenli kişilerin şanslı olduğu söylenebilir ki, ılık bir ten rengi olması dolayısıyla neredeyse bütün saç renkleri bu tenlere uyum gösterebilmektedir. Tabi ki her saç renginin buğday tenine uygulanabileceğinin söyleniliyor olması hepsinin uygun olacağı anlamına gelmez. Sıcak ve soğuk tenlilere nazaran buğday ten rengi çok daha arada bir ten rengidir. Bu bir avantaj olduğu gibi dezavantaj da sayılabilmektedir. Bu tene sahip kadınların çok daha karasız olduğu bilinir. Buğday tenli kişilerin yüzlerini mi yoksa saç rengini mi ortaya çıkarmak istediğine karar vermesi en önemli aşamalardandır. Bu karara göre saç rengi seçilebilir.

buğday tene yakışan saç renkleri 2016

buğday tene yakışan saç renkleri 2016

Buğday ten rengine en uygun renkler arasında nitekim kahve tonları gelmektedir. Sütlü kahve, açık kahve, altın kahvesi, akaju kahve gibi renkler buğday tenlere muazzam düzeyde uyum gösterir. Sarı saç rengine hasta olanlar için ise bal rengi uyumlu olabilecek bir renktir ve yüzü solgun göstermeyecek bir renk çeşididir. Modern eğilim sayılabilecek bir başka renk ise kum sarısıdır. Buğday tenine oldukça iyi uyum gösterebilmekte ve doğal bir görünüm sunabilmektedir. İsteğe göre küllü saç tonları da tercih edilebilir. Bu renkler de buğday tenli kişiler için adeta tamamlayıcı niteliktedir. Biraz daha ayrıcalık ve farklılık arayanlar için ise kızıl renkler önerilebilir. Özellikle kusursuz göz makyajına zarafet katar, gözleri ön plana çıkarır.

Buğday Tenlere Yakışan Başlıca Saç Renkleri

  • Titanyum beyazı
  • Van dyck kahvesi
  • Bakır kızılı
  • Açık kestane
  • Koyu kestane
  • Sütlü çikolata
  • Mavi siyah
  • Koyu kirli sarı
Buğday Ten

Buğday Ten

Ayrıca asaleten tercih meselesi olan bir başka renk ise mavi siyahtır. Buğday tenlere oldukça yakışmaktadır. Diğer yakışan kızıl ve kahve tonlarına ilaveten kestane tonları da uygun saç renklerindendir.

Buğday Tenliler İçin Mevsimsel Saç Rengi Seçimi

Saç rengi seçiminde herkesin mevsim ve mekânları da göz önünde bulundurması gerekir. Özellikle yaz aylarında çabuk akan renkler tercih edilmemelidir. Yaz mevsimleri için kızıl ve kızıla yakın renklerden uzak durulması gerekmektedir. Bu unsur dikkate alınarak saç rengi seçilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir