Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?

Paylaş

Brezilya fönü sayesinde 3 aya kadar saçınıza mükemmel düz görünüm sağlayabilirsiniz.. Bu, bir saç kurutma makinesinden  ve bir düzleştiriciden gelen kombinasyon halinde uygulanan keratin solüsyonundan oluşur. Bu uygulamadan sonra, saç parlak, düz, pürüzsüz, kolay  şekil alabilen  ve hacimli hale gelir. Brezilya Fönü genellikle salonda uygulanan bir saç tedavisidir, ancak doğru araçlar ile evde de başarıyla uygulayabilirsiniz.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır

Malzemeler

  • Brezilya Blowout şampuan
  • Havlu
  • Tarak
  • Brezilya Blowout bakım ürünü
  • Kurutma makinesi
  • Düz veya yuvarlak fırça
  • Bobby pimleri veya klipleri (isteğe bağlı)
  • Düzleştirici
  • Brezilya Blowout Maske
  • Brezilya Blowout Pürüzsüzleştirici Serum
Evde Brezilya Fönü Nasıl Çekilir

Evde Brezilya Fönü Nasıl Çekilir

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır

Online yada güzellik malzemeleri satan bir mağazadan veya güzellik salonundan  home Brazilian Blowout kiti edinin.

Saçınızın düzleşmesi ve kırıklarını gidermek için hazırlanmış olan The Brezilian Blowout Professional şampuan kullanarak saçınızı yıkayın.

Saçınızı bir havluya sarın ve 5 dk sonra çıkarın. Narin ve ıslak saç tellerinizin kırılmasından kaçınmak için şiddetli ovalamayın.

Düz ya da yuvarlak bir fırça ile tarayarak fönleyin..Amaç saçı mümkün olduğunca düz yapmaktır.aşağı yönlü tarayın, buradaki önemli nokta saçınızı yumuşatarak saçı kurutmasıdır.

Kuruttuktan sonra saçınızı 4 bölüme ayırın ve bir tokayla veya klip ile bir yerde tutun. Yanlışlıkla saçınızın dalgalanmasını önlemek için saçınızı kliplerlerken dikkatli olun.Sonra 2 ila 3 inç seçeneğinde bir düzleştirici ile saçınızı düzleştirin.

Düzleştirdikten sonra saçınızı herhangi bir şampuan kullanmadan yıkayın. the Brazilian Blowout formulunden sonra saçınızın her bir teline değecek şekilde the Brazilian Blowout Maskeyi kullanın.60 saniye bekleyin ve tekrar yıkayın,sonra havlu ile tekrar durulayın.

Saçınızın her teline Brezilyalı Blowout Düzleştirici Serum uygulayın. Bu ürün, saçınızın kütikülüne yardımcı olur ve saçınızın ayrılmasını kolaylaştırır. Gerekirse saçınızı tarayın veya fırçalayın.

Düz veya yuvarlak fırça kullanarak son bir kez saçınızı fönleyin.sonra istediğiniz gibi şekillendirin. Tüm süreç saçınızın kalınlığına ve dokusuna bağlı olarak, yaklaşık 90 dakika ya da daha az sürer.

Düz saç, dalgalı veya kıvırcık saçlardan daha az zaman alır.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir