Bordo Ruj Renkleri

Paylaş

Bilindiği gibi sonbahar ve kış aylarında bayağı bir kullanımı artan bordo rujlar, yaz akşamlarında da vazgeçilmez ruj çeşitlerindendir. Bordo renk, koyu kırmızı ve mürdüme çalan aşk tonlarını hafif biçimde makyajda esenleştirmek muazzam bir güzellik kişiye katar. Elbette ki, bordonun zarifliğini ortaya çıkarmak içinde büyük bir ustalık gerekir. Bordo rujun mana kazanmasında elbette ki giyilen kıyafet, yapılan makyaj, saç modeli gibi unsurlarda büyük rol oynar.

bordo ruj nasıl sürülür

bordo ruj nasıl sürülür

Bordo Ruj Kullanımı

Seçilen renge uygun dudak kalemiyle kullanılması her daim olumlu sonuçlara vesile olur, zira kalemin dudak içine de sürülmesiyle bordonun kalıcılığı artırılabilir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bordo rujların bir kısımda muhakkak denenip test edilmesi gerekir ki, genellikle kırmızı ve bordo renklerin sonradan renk değişimine uğrama riski vardır. Uygulama sonrası bir müddet beklemekte fayda vardır.

Bordo Ruj İçin Kıyafet Seçimi

Bordo ruj tercihine paralel olarak doğru kıyafetin de seçilmesi önemlidir. Bu hususta harikalar yaratılabilir ve tüm cazibeler kişide toplanabilir. Düz, sade kıyafetler istenilen olumlu sonuca kişiyi ulaştırır. Aksesuar olarak da ağır metallerin yerine çok daha hafif ve küçük yapılı takılar seçilmelidir.

Bordo Ruj Renkleri

Bordo Ruj Renkleri

Bordo Rujun Ten Uyumluluğu

Şayet sarışın bir ten söz konusuysa mat ve kırmızı bordoya kaçan renkler tercih edilebilir. Beyaz tenliler için de aynı şey söz konusu olacaktır. Fakat esmer tenliler için pek tavsiye edilmeyip, daha çok vişne çürüğü önerilir.

Göz ve Tende Uyum Yakalama

Bordo rujların göz makyajına uyumlu olması için sadelikten ayrılmamak gerekir. Ten makyajında da aynı şey söz konusu olup, hafif ve ince yapılı ürünlerle sade makyaj yapılması makbuldür. Ağır kapatıcı ve pudralardan uzak durulmalı ve doğallığa her daim sadık kalınmalıdır. Ayrıca bordo renk rujların etkileyici gücünden faydalanmak için sade ve düz kıyafetlerin giyilmesine dikkat edildiği kadar kıyafetlerin açık ve ışıltılı renklerde olmasına da özen gösterilmelidir.

Uyarı & Tavsiye: Koyu tene sahip kişilerin bordo renk ruj yerine daha çok vişne çürüğü renginde ruj kullanması daha doğru bir seçim olacaktır.

bordo ruj sürme teknikleri

bordo ruj sürme teknikleri

Temel Manada Bordo Ruj Sürme Yöntemi

  1. İnce dudakları kalınlaştırmak için dudak kalemi belirgin olacak şekilde uygulanmamalıdır. Dudak rengine uygun olan doğal tonlarda kalemler seçilmelidir.
  2. Çatlamış dudaklara evvela nemli bir havlu yahut fırça vasıtasıyla ovalama işlemi yapılmalıdır. Nemlendirici krem dudaklara uygulanmalı ve akabinde ruj sürülmelidir.
  3. En basit yordamla dudak kalemi kullanılarak dudak çizimi yapılır ve içerisi bordo renk rujla doldurulur.
  4. Dudak kaleminin de ten rengiyle yakın oranda ve uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
  5. Bordo rujun dişlere bulaşma tehlikesi olduğu için ve bu durumun önlenmesi amacıyla dudakların “O” şeklinde açılarak boşluklardan parmak bir defa içeriye sokulup çıkarılmalıdır. Bu şekilde uygulama veim getirecektir.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir