Beyaz Tenliler için Saç Renkleri

Paylaş

Beyaz renkli cildiniz için en iyi saç rengini seçmek, size özel, kişisel olan bazı faktörlere bağlıdır. Beyaz yüz rengine sahip olan insanlar sıklıkla soğuk cilt tonlarına sahiptirler ve geleneksel soğuk kahverengileri ve kül renklerini en iyi seçenekleri olarak varsayarlar.

Gerçekte solgun cildin, pembe ve sarı gibi, bazı daha az yaygın olan beyaz ten saç renklerini diğerlerinden daha iyi gösteren, değişik alt tonları vardır.

beyaz tenlilere yakışan saç renkleri

beyaz tenlilere yakışan saç renkleri

Göz rengi, saç uzunluğu, hatta bakım masrafı gibi diğer  faktörler de beyaz renkli cilt için hangi saç renginde karar verilmesinde rol oynarlar. Sıklıkla, orjinal renkten bir, iki ton koyu veya açık bir rengi seçmek, açık tenli yüzler için saç rengi seçmede esaslı bir başlangıç noktası görevi görebilir.

Geleneksel olarak, kül rengine çalan grimsi sarı saçların ve diğer soğuk kahverengi renklerin beyaz ten için en iyi saç rengi tipleri olduğu düşünülür. Genellikle, insanlar bu renklerin soğuk cilt tonlarını tamamlama da, koyu tip saç renklerinden daha iyi göründüğünü düşünürler, hissederler. Aynı zamanda doğa da sıklıkla kızıl saçı beyaz renk tenle eşleştirir, ama bu her zaman işe yaradığı anlamına gelmez.

Beyaz tenlilere en çok yakışan saç renkleri

Beyaz tenlilere en çok yakışan saç renkleri

Örneğin, cildin alt tonlarına bağlı olarak, açık kızıl veya çilek sarışını saçlar koyu kızıldan daha iyi görünümlü olabilir. Saç renklerinin, soluk ciltleriyle iyi gitmediğin düşünen doğal kızıllar, yüz  renklerine daha iyi uyum sağlaması için, bir stiliste saçlarına daha açık veya daha koyu bir kızıl uygulatabilirler.

Geleneksel fikirleri bir kenara bırakırsak, soluk tenin birçok çeşidi vardır, ve herbirisi belli bir saç rengi ile iyi gider. Mesela, sarı alt tonları olan açık renk cilt sıklıkla zengin, koyu saç renkleri ile iyi görünür, oysa ki daha nötr sarışınlar ve kahverengiler ise pembe alt tonları olan beyaz renkli ciltleri tamamlar.

Beyaz Tenliler için saç renkleri

Beyaz Tenliler için saç renkleri

Aynı zamanda, göz rengi gibi diğer nitelikler, beyaz teniniz için en iyi rengi seçmede yardımcı olabilirler. Örneğin, mavi gözlü, beyaz tenli insanların birçoğu sarı saçların çeşitli tonlarıyla iyi bir sonuç alabilirler. Yeşil ve ela gözler genellikle kızıl saç renkleriyle iyi giderler.

Belki de şaşırtıcı olarak; gerçek soluk  ten, neredeyse  her saç rengiyle iyi görünecektir. Sarı, kızıl, kahverengi hatta siyah saçlar, sarı veya pembe alt tonlardan yoksun solgun yüz rengine karşı iyi görünebilirler. Eğer durum böyleyse, seçim tamamen sizin tercihinize bağlı.

Beyaz Tene Saç Rengi Nasıl Seçilir

Beyaz Tene Saç Rengi Nasıl Seçilir

Kahverengi gözlerinizi vurgulamak için çikolata kahverengisini seçebilirsiniz veya  daha iyi göründüğünü düşündüğünüz için açık sarı saçları seçebilirsiniz. Hatta yaşadığınız yer, işiniz ve umduğunuz renk devamlılığına, korunmasına bağlı olarak istediğiniz bir saç rengini seçebilirsiniz.

Basit ve genellikle güvenli bir deney, hangi saç renginin açık yüz renginizle işe yarayacağını tespit etmenizde size yardımcı olabilir, özellikle saçınızı kendiniz boyuyorsanız. Doğal saç renginizden iki tondan fazla açık veya koyu olmayan bir renk seçin. Mesela, kahverengi saç renkleriniz varsa, varmak istediğiniz sonuca bağlı olarak bir veya iki ton açık ya da koyu bir  kahverengi deneyin.

Unutmayın, bu bir deneme, hoşunuza gitmeyen bir sonuç elde edebilirsiniz. Kendinizi korumak için;  geçici bir saç boyası veya belli bir sayıda şampuanlamadan sonra çıkan yarı kalıcılıkta bir boya seçin.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir