Allık

Paylaş

Genellikle kadınların kullandığı malzemeler arasında en önem verdikleri ürünlerden bir tanesi olan allık, kadınların süs için yanak kısımlarına uyguladıkları renkli boyalar olarak bilinmektedir. Allıkların bir çok şekli bulunmaktadır. Bu kadınların tercihlerine göre şekillenmektedir.

Allıklar bronzer, allık ve aydınlatıcı şekilde ayrılmaktadır. Genellikle yüz şeklinizi tanımanız allıklarınızı kullanırken çok önemlidir. Çok fazla önem verilen allıklara ilgi git gide artıyor. Yani her kadının makyaj malzemeleri arasında olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Genellikle yanlış uygulanan allıklar kötü bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Bunun yanı sıra kalitesiz allıklar yüzünüzün kötü görünmesine ve cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalmanıza neden olabiliyor. Bu nedenle kaliteli allık seçimi sizin için faydalı olmuş olacak.

Allık Nasıl Kullanılmalıdır?

Peki allık ve allık türleri nasıl kullanılmalıdır? Bunun üstesinden gelemeyen bir sürü kadın bulunuyor. Yanlış makyaj tarzlarıyla sanki yüzüne yumruk yemiş bir görüntü elde ediyorlar. Böyle bir görüntüye sahip olmamak istiyorsanız.Uygun sürme şeklini bilmelisiniz. Uygun teknikleri sizler için araştırdık.  Öncelikle allık sürerken allık fırçanızın olması şarttır. Alığınızı tam yanak ortalarına gelecek şekilde saç diplerinize doğru uygulayarak sürmeniz gerekiyor. Daha pratik olarak sürebilmeniz için kocaman şekilde gülümseyin ve ortaya çıkan yanaklara allığınızı yukarı doğru sürün. Fırçanızı yumuşak seçerseniz yüzünüzü tahriş etmemiş olursunuz. Ve allığınız yüz şeklinize uygun biçimde sürülmelidir.

Allık seçimi Nasıl Yapılır?

Unutulmamalıdır ki ten renginize uygun allık seçmelisiniz. Fırçanızı üfleyerek uygulayacağınız allık yüzünüze çok fazla nüfus etmeyerek hafif bir görüntü verecektir. Allığınız, yanaklara hafif alın bölgesi, burun ucu olarak sürülen bölgeler arasında yer almaktadır. Yanaklarınızın ışıltılı görünmesi içinse ışıltılı allık tercih edebilirsiniz. Bu allıklar olduğunuzdan dinamik görünmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca aydınlatıcılar için ise yelpaze fırçalar almanız gerekmektedir. Aydınlatıcılar makyajınızı tamamlayacaktır. Bronzerlar ten makyajlarınızı ısıtmak için kullanılır.  Yüzün yüksek bölgelerine uygulanan bronzerlar kış aylarında kontur olarak kullanılmaktadır. Bronzerlar allıklar gibi yanaklardan yukarı doğru sürülmelidir. Bu ürünler için yuvarlak ve büyük bronzer fırçası almanız gerekiyor. Fazla olan kısmını ise üfleyerek sürmeniz bizim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir