Akupunktur ile Zayıflama

Paylaş

Her şeyi denemiş gibi mi hissediyorsunuz? Sayısızca diyetin ve egzersiz planlarının ardından, fazladan kilolarınızı vermekte zorluk mu çekiyorsunuz? Ya da kısa sürede sıkı yeme alışkanlıklarıyla rahatlayarak, sürekli kilonuzu koruma savaşı içerisinde misiniz? Belki de akupunktur, kilo kaybında başarıya ulaşmanın anahtarıdır.

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur nedir?

Akupunktur, tedavi edici etki için vücudun belirli noktalarına ince, ipliksi iğneleri yerleştirerek uygulanan geleneksel bir Çin tedavisidir.

Kanada Üniversitesi Doğal Tıp bölümü doçent doktoru Dr. Neemez Kassam’a göre, akupunkturun nasıl çalıştığına dair iki farklı düşünce vardır. Batı ülkelerinin bakış açısına göre akupunktur, doğal coşku aktivitelerini üreten endorfin enzimini salgılar, geleneksel ülkelerin bakış açısına göre ise akupunktur, vücuda dengeyi getirerek ki(chi) enerjisi akımını düzenler.

2500 yıldan daha öncesine dayanan bu nispeten acısız şifa tekniği, son yirmi yıldır Kanada’da daha da popüler hale gelmiştir. Bu teknik şimdi, migrenden kısırlığa kadar her türlü hastalığın güvenli ve etkili tedavisi olarak kabul edilmektedir ve genellikle kilo kaybı ve kilo kontrolüne yardımcı olması için kullanılır.

akupunktur ile zayıflayan ünlüler

akupunktur ile zayıflayan ünlüler

Bu yöntemi denemeli misiniz?

Dr. Kassam’ın söylediğine göre akupunkturu hayatınıza dâhil etmeniz için, yavaş metabolizma, menapoz, tiroid problemleri, ya da aşırı yeme ve tıkanırcasına yemek gibi fizyolojik problemlerden kaynaklanan kilo sorunlarınızın nedenini açıklamak için ilk olarak seçtiğiniz uzman kişiye danışmak zorundasınız.

“Eğer açlık sorunlarınız ve yeme bozukluğunuz varsa, o zaman bu durum akupunktur ile kontrol edilebilinir, ama aynı zamanda eğer çok yememenize rağmen kilo alıyorsanız, bu sorun metabolizmanızla alakalı olabilir. Böylece akupunktur metabolizmayı ve ayrıca sindirim sistemini uyarmaya yardımcı olabilir, bu sayede yedikleriniz midenizde uzun süre oturup kalmaz” demiştir Dr. Kassam.

akupunktur ile zayıflama yorumları

akupunktur ile zayıflama yorumları

Prosedür

Vücudunuzdaki sorun tespit edildikten sonra, uzman kişi, açlık krizlerini ve iştahı azaltmak ve hormonları uyarmak ve dengelemek için akupunktur noktalarına hedef alarak sizin için uygun olan doğru tedaviyi seçebilir. Akupunktur için kullanılan özel iğneler, ince ve esnektir. Bu iğneler acı, hasar ya da kanamaya neden olmadan vücut dokusunun içinden girmesi için tasarlanmışlardır. Genellikle iğneler, seans başına 15 ve 30 dakika boyunca bırakılır ve uzman kişi tekniğin bir parçası olarak iğneleri kaldırabilir ya da döndürebilir.

Dr. Kassam, “Kan verme ya da kan alma işlemi sırasındaki gibi bir acı olmayacağından, iğneden korkan kişiler için bu yöntem, tamamen acısızdır. Bu iğneler, saç teli inceliğindedir ve bu çok rahatlatıcı bir tekniktir” demiştir.

Akupunktur Diyet Listesi

Akupunktur Diyet Listesi

Dr. Kassam en iyi sonuçlar için, kişilerin akupunktur ziyaretlerini haftada birkaç kez yaparak sağlıklı bir diyet ve egzersiz planını korumaları gerektiğini, böylece düzenli akupunktur ziyaretiyle sonuçları hızlı bir şekilde görebileceklerini söylemiştir.

Dr. Kassam, “Diyet ve egzersizle birlikte sonuçlar, tedavinin bir iki haftası içerisinde görülebilir. Eğer yalnızca akupunktur tedavisi uygulanırsa, sonuçları almak en az 3 hafta sürebilir” demiştir.

Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir