Açık Kahve Saç Rengi

Paylaş

Öncelikle bu rengin elde edilmesi için kuaförlerde uygulanmakta olan açıcılardan faydalanılabilir. Saçların yıpranmasını önlemek için evde belirli zaman dilimlerinde aynı renk boya uygulaması yapılabilir, kahverengi saç rengi de bu sayede elde edilebilmektedir.

Açık Kahve Saç Rengi

Açık Kahve Saç Rengi

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir?

Sürekli saçlarını koyu renge boyayanların açık kahve rengini saçlarında bulması uzun zaman alacaktır. Bir hamlede yapılan açıcı uygulamalar da saçları ciddi düzeyde yıpratacağı için pek önerilmez ki, saçların incelmesine, dökülüp kopmasına dahi yol açabilmektedir. Bu uygulama yerine kahverengi saç rengine ulaşmak için evvela saçların ilk doğal tonlarda orta kahverengiye ulaşması sağlanmalıdır. Bu renge boyanmalıdır. Üç defa ve bir ay aralıklı olarak saç boyaması yapılarak akabinde açma işlemi yapılabilir. Koyu renkli saçların çok sık uygulamayla açılması ciddi düzeyde saçlara zarar verir, hatta saç derisinde de hantallık gibi zararlı yan etkilere neden olabilir. Bu öneriler dahilinde yıkanan saçlar artık siyahi bir hal almayacaktır.

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

Kahverengi yansımalar kestaneye yakın bir renge döner. İlk üç – dört uygulamanın ardından saçlara artık herhangi bir açık kahve tonu uygulamak mümkün olacaktır. Bu süreçte gerek uygulama,  gerek bekleme ve gerek işlem esnasında sabırlı olmak gerekir. Çünkü söz konusu saçlar, saç bakımı ve güzelliktir. Bu aşama için kişinin kendisine ve dolayısıyla da saçlarına 6 ay ila 1 sene kadar bir süre ayırması gerekmektedir.

Şayet kumral veya sarı tonlarda saç renginde saçları olanlar varsa, bu kişilerin saçlarına açık kahverengi boyalar çabucak nüfus edecektir. Açık renk daha koyu tonlara çevrilebilmektedir. Bu işlem basit ve uygundur. Ancak koyuların açılması zor bir işlem ve süreçtir.  Bu tür sarı veya kumral tonlu saçlarda ilk uygulamada suyla akan boyalar birkaç uygulama ardından saç tellerine artık tam manada tutunacak ve artık akması söz konusu dahi olmayacaktır.

Altın Kahve Tonu

Altın Kahve Tonu

Altın Kahve Tonu

Soluk kahverengi içerisinde altın tonlar yakalamak muazzam bir sonuçtur. Bu renk neredeyse her tene uygundur  ve ideal bir görünüm sunar. Birçok kadının özel tercihleri arasındadır. Açık renkli düz yapıdaki kıyafetlerle içtenlikle uyum sağlamaktadır. Ancak fazla ağır kapatıcı ve pudralar kullanılmamalıdır. Aksine daha hafif makyaj isteyen bir saç rengidir.

Açık Kahve Tonu

Açık Kahve Tonu

Açık Kahve Tonu

Kısa yahut uzun saçlara özenle uygulanabilecek ideal bir saç rengidir. Açık kahve saç rengine altın sarısı veya koyu kahve tonları ile hareketlilik katmak isteyenler için idealdir. Hafif makyaj ama özentili göz makyajıyla özel bir görünüm kazandırır. Açık tenli kişilere uygun denilebilir ama aşırı beyaz ve sarışınlara da yakışır ama esmerlere pek önerilmez. Esmerlere uygun olmadığı düşünülse de buğday tenliler için uygun olduğu kanaatine varılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir